Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Prečo sa bytovky v Brunovciach užívajú 11 rokov na čierno? Zisťuje TV Ta3.

Prečo sa bytovky v Brunovciach užívajú 11 rokov na čierno? Zisťuje TV Ta3.

Pod patronátom starostu D.Močka a jeho odborného pracovníka spol. úradu samosprasvy Nové Mesto n/V Ing. Miroslava Miklánka /pred tým vedúceho stavebného úradu/ sa dve bytovky v smrade miestnej ČOV môžu v pohode užívaať 11 rokov na čierno a bez kolaudácie. Asi takto v praxi realizuje Močko a Miklánek stavebný zákon, všeobecne záväzné predpisy a zákona o správnom konaní.

Na žiadosť o informácie starosta D.Močko odpovedal, že dve bytovky sa 11 rokov užívajú načierno aj po prechode kompetencií stavebného úradu na obec - teda na neho.  Dodnes nie sú skolaudované a takéto byty sa dokonca už aj predávajú. 

Vedľa nich stoja ďalšie nedokončené nájomné byty za štátne milióny, na ktoré čakajú občania, no  tie zasa  nedokončili v  termíne. Poslanci OZ Brunovce za tohoto stavu, bez debaty  uznesením schválili strostovi výstavbu ďalších nájomných bytov "vraj nieje o čom, budujme stavajme". Samozrejme, že  v Brunovciach je aj toto   "úplne OK",  tak ako všetky ostatné  zvrhlosti,  ktoré sa tu permanentne odohrávajú.   Veď Dušan Močko "požívajkúci neobmedzenú imuniotu"  je už aj zástupca stavebného úradu a "odborným garantom"  mu je sám bývalý vedúci stavebného úradu Ing. Miroslav Miklánek!!!     

Starostovi spriaznaný obča nemá problém,  no nepohodlný občan, ktorý sa odváži prehovoriť, musí kolaudovať chatku, dom garáž, má  sa po chebe. Stavebný úrad je obec, lietajú zisťujú, šikanujú,  vybláznia sa na ňom, až je to hanba.  

Toto je Brunovský  stavebný zákon "rovného metra", ktorý nám tu pod patronátom Krajského stavebgného úradu Trenčín a zrakmi občanov celého štátu veselo predvádzajú! 

Reportáž TA3 je tu: http://www.ta3.com/sk/reportaze/68168_bytova-politika-v-obci-brunovce-je-zacarovany-kruh

 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31