Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Už aj v Zemianskej Olči ako v Brunovciach.

Už aj v Zemianskej Olči ako v Brunovciach.

ZOMOS: V Zemianskej Olči začala nútená správa. Nútená správkyňa menovaná Ministerstvom financií SR, škandalózne porušovala zákon o obecnom zriadení priamo pred médiami. Ignorovala aj nálezy Ústavného súdu SR, ktoré jasne hovoria, že "verejné zasadanie je verejné" a môže sa nahrávať.

Tu je článok SME, video a prehlásenie ZOMOSu: 

http://www.zomos.sk/zomos-ostro-protestuje-proti-konaniu-spravkyne-nutenej-spravy-v-zemianskej-olci

 

ZOMOS ostro protestuje proti konaniu správkyne nútenej správy v Zemianskej Olči

             Združenie občanov miest a obcí Slovenska(ZOMOS) ostro protestuje proti postupu Ing. .J.Tomšíkovej, správkyne nútenej správy v obci Zemianska  Olča, aký predviedla počas zasadnutia miestneho obecného zastupiteľstva.


 

Svojím konaním napriek upozorneniu zástupcu ZOMOSu, že jej konanie je v rozpore  so zákonom 369/1990 Z.z. o obecnom zriadení ,spoločne so starostom obce a za tichého súhlasu  miestnych poslancov:

1. Svojvoľne znemožnila účasť občanov na verejnom zasadnutí OZ  kde  oznámila, že ak  verejnosť neodíde, jednanie  zastupiteľstva bude ukončené.
2. Vyzývala na ukončenie snímania tohto zasadnutia OZ na kameru, v rozpore s nálezmi Ústavného súdu SR.

 3. Vyzývala občanov a novinárov, aby opustili zasadanie, lebo ju "osobne" ich prítomnosť vyrušuje


Nenáleží nám hodnotiť kvalitu práce, ktorú v tejto obci pre konsolidáciu ekonomickej situácie odviedla, ale protestujeme proti spôsobom, ktorými porušila zákony SR.

Verili sme a stále dúfame, že terajšia vládna garnitúra urobí všetko, aby sa skončili takéto praktiky zástupcov štátu a občan nebol permanentne odsúvaný na druhú koľaj.

ZOMOS združuje občanov, ktorí sú rozhodnutí urobiť všetko preto, aby sa podobné praktiky z nášho života odstránili.

Uvedomujeme si súčasne  aj podiel  zodpovednosti  starostu a zastupiteľstva  obce Zemianska Olča na tomto stave. Ten ale  umožnila nedokonalá legislatíva  v oblasti samosprávy, ktorá je  tak benevolentná, že umožňuje,  aby jednotlivec  vo funkcii starostu priviedol zámerne obec na pokraj ekonomického kolapsu.

O to viac nás  pohoršuje, keď  poverená odborníčka menovaná MF SR, postupuje tak, ako sme toho boli svedkami na  zastupiteľstve 12.apríla 2011v Zemianskej Olči.

Očakávame jasné stanovisko zodpovedných vedúcich pracovníkov MF SR a veríme, že budeme
verejne informovaní, ako bude MF SR v tomto prípade postupovať.

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31