Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Neslávny koniec. Začala dražba na obecný majetok, starosta to tají!

Neslávny koniec. Začala dražba na obecný majetok, starosta to tají!

Veľmi neslávne, končí "sláva" miestneho samovládcu a jeho družiny. Do obce zavítala 10.11.2010 dražobná spoločnosť Dupos s.r.o. prehliadať založený obecný majetok. Dostala pokyn na vydraženie majetku, nakoľko obec, starosta nerešpektoval zmluvu so Štátnym fondom rozvoja bývania, nesplnil podmienky štátnej dotácie, čakal že všetci "kľaknú pred nim na kolená" a niekto jeho nezákonné konanie znova zakryje. Listy dražobnej spoložnosti odmietol sprístupniť .

Dražba obecného majetku Podľa informácií,  obec mala dostatočný čas na riešenie,  no starosta výzvy Štátneho fondu rozvoja bývania nebral vážne a konal svojvoľne. Obecné nájomné byty,   na ktoré bola dotácia poskytnutá  neboli nikdy dokončené,  lebo firma vybraná nezákonným výberovým konaním výberovej komisie zloženej z poslancov OZ,  podstatnú časť financií  minula,  práce nedokončila a zmizla. Zo stavby zmizli aj radiátory a kotolňa.  

 Úrad pre verejné obstarávanie  SR  udelil obci Brunovce pokutu 300 000 Sk za porušenie zákona o verejnom obstarávaní,  lebo vybrali firmu,  ktorá nespĺňala podmienky zákona.  Potom poslanci na návrh starostu rozostavanú stavbu a ukradnuté pozemky na ktorých stojí,  odpredávali  Prvej stavebnej sporiteľni a.s. no zistilo sa, že aj to je podvod,  falšovanie verejnej listiny. Prvá stavebná sporiteľňa žiadne takéto transakcie s obcou Brunovce nikdy nevykonala. Následne na to poslanci znova  odhlasovali predaj dvom súkromným osobám i keď dobre vedeli z uznesenia vyšetrovateľa PZ  Topoľčany,  ktoré dostala asi polovica  obce,  že bytovka stojí na ukradnutých pozemkoch  občanov,  ktorým starosta pozemky podvodným vydržaním pomocou notára odcudzil.  S obecných nájomných bytov sa takto stal súkromný majetok cudzích občanov a všetci potencionálni nájomníci z Brunoviec,  ktorí dopredu v dobrej viere zaplatili aj zálohy za byty, boli podvedení. Ako obyčajne,  nikto sa neodváži ani o tomto  škandále prehovoriť a tak to potom v našej obci aj vyzerá.  

Oznámenie štátneho fondu rozvoja bývania a  dražobnej spoločnosti prikladám,  lebo ešte ani dnes väčšina občanov nič nevie. Na internetovej stránke obce Brunovce sa okrem zmanipulovanej ankety  nedozviete o obci prakticky nič.

List štátneho fondu rozvoja bývania hore.

List dražobnej spoločnosti tu: 

 A čo všetko nám naša samospráva založila? "Všetko"!

parcela č. 1 obený úrad

               2 škôlka

                60/1 a 60/2 ihrisko

                104/1 pozemok pri kanály

                180 kultúrny dom

                181 za kultúrnym domom

                378,379 vedľa kaštieľa k "pridruženej výrobe"

                483 cintorín

                484 roľa vedľa cintorína

 Dôkaz list vlastníctva 402 a záložné právo tu:               

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31