Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Už len podzemná vláda, dokedy?

Už len podzemná vláda, dokedy?

Celá obec 14.mája 2008 tajne i verejne sledovala, čo urobí „podzemná vláda“ , či znova odsabotuje najdôležitejšie zasadanie v histórii tohto zastupiteľstva, kde sa malo rozhodnúť o kauze nájomné byty, proteste prokurátora proti nezákonnému nariadeniu o miestnych daniach o vyprataní Barakov a možno aj o “virtuálnom“ poslancovi Ing. Slavomírovi Majerníkovi, ktorý nebol na zasadaní vyše roka.
Rád by som napísal niečo pozitívne, no zasa to  na celej čiare skrachovalo,  zákonnosť sa nekoná a  samospráva  je zasa v čudu!  
          Pred sedemnástou hodinou sa začali zhromažďovať niektorí občania a  novinári. Prišiel a na vlastné oči všetko videl aj prokurátora JUDr. Martim Melicher. Mal  riešiť protest proti miestnym daniam.  Nakoniec prišiel až jeden poslanec Ján Mitošinka. Naštvaní poškodení bytovkári,  ktorí si zaplatili za byty zálohu po 50 tisíc neprišli. Vyčkávali niekde za záclonami   zrejme sa boja vodcu naštavať, aby im vrátil ich prachy. 
          Všetci sme čakali akú novú taktiku vymyslel „vodca podzemnej samosprávy“. Po dlhšej dobe čakania sa chopili iniciatívy novinári, oslovili prokurátora a starostu a zistilo sa, že žiadna nová taktika sa nekoná. Starosta jednoducho prehlásil, že zasadanie nebude, poslanci sa vraj zasa ospravedlnili. Zasadanie nebolo už od februára 2008. Na minulom sa tiež podľa strostu  ospravedlnili, prišiel len poslanec Prosňanský. Na otázku dokedy to takto môže trvať, prokurátor oznámil, že v zákone sú diery a na otázku kedy zaháji v zmysle zákona o prokuratúre konanie pred súdom, keď samospráva Brunovce dlhé roky pokyny prokuratúry ignoruje, neodpovedal. 
             Prítomní vyčistili poriadne žalúdok starostovi Močkovi. Podľa otázka aj na najväčšieho jeho zástancu  poslanca Moravčíka, pracovníka "miestneho" NBÚ SR - kaštiel Brunovce,ktorý dlhodobo maróduje, na zasadania OZ pre to chodiť nemôže, no do šenku a na traktore po devine chodiť môže. Starosta ďalej prehlásil,  že poslanci, poslancovi Moravčíkovi schválili aj jeho pracovné miesto na dohodu na ČOV Brunovce, kde je roky obcou vyplácaný a údajne berie asi 4 000 Sk mesačne, čo sa bude zisťovať. O nezvestnom poslancovi Ing. S.Majerníkovi starosta prehlásil, že ten bol za nim a povedal mu, že už chodiť bude, no iným zasa povedal,  že nikdy viac!  Zákon však hovorí inak. Po roku nezúčastňovania sa na zasadaniach, mandát automaticky zaniká, no starostovi to zrejme nič nehovorí.      
V zápätí sa jeden ospravedlnený poslanec prehnal provokačne popred úrad na aute, aby sa celé divadlo zavŕšilo a bolo po dlho očakávanom zasadaní OZ,  kde miestna vláda mala rozhodovať o osudoch občanov. 
    Za zmienku stojí pripomenúť, že na začiatku vládnutia si poslanci schválili, že na zasadí sa budú stretávať raz mesačne, lebo je mnoho čo riešiť a že budú kontrolovať mesačne kam dáva starosta peniaze.
          Výsledok je opačný, zákonnosť sa nekoná. Každý vidí sám, netreba komentovať. Niekto si tu  z toho robí .............. a tiež aj z prokuratúry poverenej všeobecným dozorom nad zákonnosťou.
      
    Hlavné že máme máj.  
Nájomné byty
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31