Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / V Brunovciach odmietli zaregistrovať kandidátov.

V Brunovciach odmietli zaregistrovať kandidátov.

STRACH POMSTA?! Predseda miestnej volebnej komisie Brunovce Peter Zbudila oznámil rozhodnutie, že zamieta registráciu kandidátov do komunálnych volieb za politickú stranu ZEMENA ZDOLA, DEMOKRATICKÁ ÚNIA SLOVENSKA, Jána Budaja, ktrého pozná na Slovensku asi každý, až na výnimky v Brunovciach.

Podali sme kandidátku,   na  starostu Juraj Kukla, za poslancov OZ Edita Mašánová, Mária Jedličková a Juraj Kukla. Sú to všetko ľudia  ktorí sa so samosprávou profesionálne zaoberajú, dokonca zakladateľ ZOMOS, chodia na zasadania OZ, navrhujú riešenia,    Mária Jedličková  vyštudovala právo a verejnú politiku  na vysokej škole.

Dlho sme sa rozhodovali,  lebo ľudia,  ktorí to robia z presvedčenia,  chcú naozaj  niečo zmeniť pomôcť obci,  nehrnú sa  za peniazmi,  pre osobný prospech, pre  čierne stavby,  pre rozkrádanie pozemkov, vykrádanie obecného účtu.....nejdú  do toho bez rozmyslu.   Kandidátku sme odovzdávali až v nedeľu večer,  nech majú ľudia aj inú možnosť.

Dlhoročný,    predseda  volebnej komisie Petre Zbudila s ktorým som už kadečo preskákal a veľa by som vedel hovoriť,  nám kandidátku zrušil. Na starostu aj na poslancov!  Z kuloárov som sa dozvedal,  že  údajne išlo  po podpaľačstve  a rozbíjaní okien o ďalšie kroky na   odstraňovanie protikandidátov,  a že vyvolení už  aj  "oslavovaní toto  víťazstvo".  Predsedovi volebnej komisie Zbudilovi chýbala  napr. čiarka v názve strany  za slovom zmena z dola.  Samozrejme že v inom prípade by sa takéto veci bez problému vyriešili. My sme ale  museli  postupovať ďalej a podali sme  návrh na zaregistrovanie kandidátov na Okresný súd. Nech súd rozhodne.

Teraz čakáme rozhodnutie,  či súd schváli konanie pána Zbudilu a všetci naši kandidáti sú zrušení,  alebo mu jeho konanie zruší a kandidáti sú zaregistrovaní.  .

Brunovcan
Brunovcan píše:
Sobota 04.10.2014 08:58

Tak toto je uz ozaj ubohe... Myslel som ze pan Zbudila je ferovy clovek.
Pan Kukla, mate u mna a v mojom okoli plnu podporu pri volbach... Treba tu velku zmenu...

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930