Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / V Brunovciach už nemusí posledný zhasínať, už je zhasnuté!

V Brunovciach už nemusí posledný zhasínať, už je zhasnuté!

Obecné osvetlenie vypnuté, tma ako v rohu, na výbore pohoda, chváľa Bohu? Ľudia v obci reptajú, starostku už nechvália, skončili sľuby, vravia že ju z tej veľkej „lásky odstránia"!

Občan:To prečo sú tu dvere   na úrade v pracovnej dobe zamknuté?

Starostka na posmech : Lebo fučí

Občan:To čoho sa bojíte keď sa tu zamkýnate cez deň v pracovnej dobe, čo tu kradnete? Na úrade má byť otvorené.

Starostka: My nemáme čas, my pracujeme

Občan: Tak si zamkýnate úrad v pracovnej dobe, to je ale pekná blbosť, aby sa sem musel človek dobýjať, to som ešte nevidel.

 

Občan:Chcel by som informáciu, pre čo večer nesvieti pouličné osvetlenie, tma ako v rohu ľudia sa môžu pozabíjať?

Úradníčka Facúnová:Lebo nebola elektrika

Občan:Čo nebola, veď u nás doma stále išla?

Úradníčka: Nebola elektrika.

Občan: Stále nie je? A pre čo nieje elektrina?

Úradníčka: Ja neviem či je, lebo neni, ja som tu večer nebola

Občan:A neviete náhodou či nemáte odpojenú elektrina za to že neplatíte faktúry?

Úradníčka: Bola vypatá     (poznámka ešte stále sa snaží tajiť)

Občan:Ale na čo cigánite, vypli ju lebo ste nezaplatili faktúry asi

Úradníčka: Tak sme nezaplatili faktúry

Občan:A pre čo ste nezaplatili faktúry, veď ste si schválili aj prečerpávanie obecného účtu do mínusu až o o 6 000 Eur, aj to ste už prečerpali, ani to Vám nestačií?

Úradníčka: Aj to sme už prečerpali

Občan: Teda to sme pekne dopadli s našimi daňami, hlavné že máte na kráľovské výplaty, už by Vás poslali odtiaľto niekde do kelu, dovidenia!  

         V obci už týždeň nesvietime, tma ako v rohu. Na čo svietiť? Možno je to jediná vec, ktorú ľudia ešte od tohto podivného, zoskupenia ľudí,  drahého  úradu  potrebujú. Skončilo osvetlenie, lebo obec neplatí. ľudia hovoria že už navádzali  miestneho elektrikára, aby načierno zažal, no ten sa bál porušiť  plombu.

        Muselo to takto dopadnúť? Pravdaže muselo! Pre čo? To už nevidí len hlúpy.  Sú to dôsledky  divokého hospodárenia absencia skutočnej kontroly poslancov a kontrolóra a nekometentnoť   na obecnom úrade.  Ľudia vravia že je to nenažranosť a checli by  vedieť pravdu,  kam idú ich dane a  čo robia ich vyvolení zástupcovia.  

Pre čo?

Pre to, že občania musia splácať pokutu za  prešustrované bytovky 47.357,00 Euro

Musia platiť dražobnej fireme za započatú dražbu obecného majetku 2.377,90 Euro

Musia platiť odstupné odsúdenému   Močkovi 4.219,99 Euro

Musia mesačne platiť na plat starostke 1700 eur a za  úrad spolu 2 800 Eur

A prečo je zhasnuté?  Pre to že obec neportebuje, nevymáha  peniaze od toho,  kto to spôsobil,  ale dala sa "orať  na občanoch dôchodcoh s kráľovskými dôchodkami   a aby sa neflákali po ulici,    zhasla im  osveltenie,  veď oni si rozmyslia vychádzať z domu". 

        Po schválení  platu starostke 1700 Eur mesačne, začala honba za peniazmi. Starostka  dala platiť za miesto na cintoríne a vyhlásila  obecnú zbierku, občania sa majú poskladať  na opravu schodov domu smútku. Vyhlásila  nové všakovaké poplatky a ako dobrá podnikateľka si dala poslancom odhlasovať,  že môže prečerpať  obecný účet do mínusu. Zriadila si zmluvy s akýmisi firmami a chce vysoké poplatky za sfušovanú kanalizáciu, ktorá nemá ani domové prípojné šachty. Proti občanom si za bývalé časy, keď ich tu nasilu nútili financovať divočiny, trestnú činnosť starostu, najíma na vymáhanie advokáta. Začala honba na občanov, honba za peniazmi, honba za platmi a - zhasíname!

      „Všetko je to o komunikácii s občanmi“ znelo z úst starostky pred voľbami no po voľbách je už tajné, bez komunikácie, bez verejného zhromaždenia, poslanci čušia  ako piate kolo u voza  a občania  si majú  zviknúť - zhasíname !

     Ale predsa tu niečo máme.    Máme drahú starostku s akousi tajuplnou opustenou  obrovskou, stavbou údaje z fondov Europskej únie a majetkom  založeným banke,   pri starostke starého hlavného kontrolóra  z bývalých časov s   akousi ubytovňou HOSE vo vlastnom dome z fondov  Europskej únie  a tenisovými kurtami. Za nimi poslanca, ktorý môže stavať autoopravovňu  v obytnej zóne načierno, poslancov ktorí mizerne  poslancujú, zástupkyňu starostky ktorá nezastupuje, komisiu na ochranu verejného záujmu ktorá neochraňuje,  najbohatšiu obec v ktorej sa nesvieti  a úrad na ktorom vysedáva so starostkou a bývalou úradníčkou odsúdený starosta -  tak sa nečudujte,  toto ste si zvolili.

     Asi takto   ste si to  nepredstavovali  pred voľbami,   keď sa veselo popíjalo, komunikovalo a sľubovao  hlava nehlava? 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31