Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / "V mene Slovenskej republiky sa ďalšia pokuta 10 000 Sk starostovi D.Močkovi premlčiava"!

"V mene Slovenskej republiky sa ďalšia pokuta 10 000 Sk starostovi D.Močkovi premlčiava"!

Už druhá pokuta starostovi obce Brunovce za porušejie info-zákona sa z dôvodu rozhodnutia Krajského súdu Trenčín, vrátiť vec na ďalšie konanie, sa nedá zrealizovať, lebo uplynula dvojročná doba. Je to len náhoda, alebo niečo iné?
       Premlčiavanie právoplatne udelených pokút sa v "samostanom štáte Brunovce"   stáva  akýmsi národným športom. Po premlčaní právoplatne udelenej pokuty v sume 2 mil Sk,  za nezákonné konanie pri výstavbe II. etapy kanalizácie v obci Berunovce, ktorú prevádzala bez stavebného povolenia a riadnych stavebných plánov  súkromná stavebná firma starostu  D.Močka,  BRAMO s.r.o. , tu rastú ďalšie "premlčiavačky",  ako huby po daždi.  Vtedy premlčal podľa uznesenie PZ  právoplatnú pokutu 2 mil Sk,  KÚ Trenčín odbor ŽP /zodpovedný vedúci Ing. F.Galko/ a vyšetrovateľom  PZ  to  nebolo kvalifikované ani ako trestný čin marenia úlohy verejného činiteľa, ani ako priestupok "všetko v najlepšom poriadku nič sa nestalo".
       Dnes sa mi dostal do rúk ďalší z rozsudkov Krajského súdu Trenčín 17S/10/205, ktorým súd zrušuje rozhodnutie o udelení pokuty, udelenej OÚ Nové Mesto n/V č. F 2004/01151, A 2005/00203, PK 212/2004, vo veci porušenia zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám, ktorého sa dopustil starosta D.Močko a vracia ho na ďalšie konanie. Jedná sa o udelenú pokutu 10 000 Sk.
        Pointa je každému jasná. Ďalšie konanie už nemôže byť, lebo uplynula dvojročná doba od spáchania priestupku, pokuta je k vôli tomutom úradnému postupu  "premlčaná",  no verenosti sa to prezentuje "Močko zasa vyhral súd"!  Prečo súd zrušil toto rozhodnutie? Preto, že v spise doručenom z Krajského úradu Trenčín, údajne  chýbala predmetná žiadosť o informácie J.Kuklu a dokonca aj predmetné rozhodnutie o uložení pokuty z OÚ Nové Mesto n/V a preto je vec nepreskúmateľná. 
        Zvláštne!? OÚ Nové Mesto n/V a KÚ Trenčín tvrdia, že uvedené dokumenty riadne súdu dodali. V spise dodanom Okr. súdu podľa mňa musel predsa  existovať aj nejaký súpis predložených dokumentov. 
       Čiže niekto tu klame a niekto sa teší. Teší sa D.Močko, zbavil  sa takto  už druhej pokuty /tento krát 10 000 Sk/ V nesprístupňovaní informácií pokračuje veselo ďalej, lebo ani trestné oznámenie  za platenie svojich info-pokút z obecného konata a zneužívanie funkcie za chronické nesprístupňovanie informácií ktorého sa dopustil už 21 krát,  OR PZ Trenčín, odbor skráteného vyšetrovania Nové Mesto n/V a mietne prísliušná dozorujúca prokuratúra, ani za rok záhadne neukončila.   
        Pokúšal som sa zistiť, či by sa Krajský súd Trenčín nebol dopustil nejakej  chyby keby  upozornil Krajský úrad Trenčín, že mu v spise údajne niečo chýba. Viem  o množstve konaní, kde sa súd roky domáha dokumentov od strostu D.Močka.  Je to npr.  šesnásťročný spor, kde žaľuje Obec Brunovce t.j. starosta D.Močko, občana L.Macháča. 
Predmetný rozsudok Krajského súdu Trenčín je všetkým k dispozícii tu:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Starosta Močko dostal dovedna 21 pokút /SME/

 BRUNOVCE – Dovedna 21 pokút za porušenie infozákona dostal od Obvodného úradu v Novom Meste nad Váhom starosta Brunoviec Dušan Močko. Ako informovala vedúca oddelenia všeobecnej vnútornej správy obvodného úradu Eva Ninisová, celková hodnota uložených pokút dosahuje 86 100 korún, z čoho Močko zaplatil 4650 korún.

Podľa slov miestneho brunovského aktivistu Juraja Kuklu starosta Močko zaplatil dosiaľ iba prvých šesť. Močkovi za neplatenie pokút hrozí exekúcia. „V súčasnosti Obvodný úrad v Novom Meste nad Váhom rokuje s exekútorským úradom o spolupráci pri vykonávaní exekúcií,“ uviedla Ninisová.

Starosta Brunoviec Dušan Močko bol v minulosti dvojnásobným víťazom v súťaži o najväčšieho nepriateľa informácií, ktorú vyhodnocuje nezávislá porota zložená z osobností spoločenského, verejného a kultúrneho života a zástupcovia mimovládnych organizácií. Močko ocenenie dostal za „chronické nerešpektovanie zákona a nesprístupňovanie informácií, napríklad o rozpočte obce. Minulý rok skončil Močko druhý, tento rok sa „neumiestnil“.

18. 12. 2006 | (sita)

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31