Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu.

Voľby - múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu.

Múdri, hlúpi, podvodníci aj dobrí, všetci budú mať na Slovensku onedlho šancu zmocniť sa „zlatých starostovských válovov a poslaneckých kresiel“, zaručujúcich rôzne výhody. Všetci sa zrazu stanú dôležití, budú hlasovať, rozhodovať o našich osudoch, alebo len tak bez rozumu dvíhať ruky, ako na páse. O čo komu ide, má teraz za úlohu odhadnúť občan volič, ktorý musí vybrať toho správneho. Pozor, ak zvolí nesprávnych v tomto štáte nemá prakticky šancu na nič celé ďalšie štyri roky, lebo nad takzvanou samosprávou, ako sa každým dňom môžeme presvedčiť, neplatia žiadne zákony a sankcie, ako na nás bežných občanov.

Starosta je na Slovensku jediná „zdegradovaná funkcia“, ktorá nevyžaduje žiadne vedomosti ani morálne predpoklady. Stačí občiansky preukaz a o osude občanov  môže zrazu rozhodovať hoc kto a pre to to  v  mnohých  samosprávach takto  vyzerá. Je to jediná funkcia, kde je zaručený nadpriemerný plat, 5-mesačné odstupné a povolené je  beztrestné "rozkrádanie obecného a štátneho majetku v zmysle zákona". Pre to sa za ňu hrnú toľkí dobrodruhovia. Záleží teda len na charaktere vyvoleného, či túto funkciu využije v prospech všetkých občanov a bude sa tešiť, že občania sa majú v tejto obci dobre, alebo bude všetkých ignorovať,  funkciu zneužije  na záchranu seba a svojich. Takto to náš ctihodný  a údajne demokratický štát, člen EÚ vymyslel.  Urobil dva metre pre šľachu - funkcionárov a ich  poddaných a tvári sa ako keby nič. Zabezpečil „novodobým grófom“ imunitu   proti vôli ľudu a túto nespravodlivosť    zúrivo ochraňuje a vylepšuje s hlavou v piesku už dvadsať rokov.

Zatiaľ nie je iná šanca,  len sa  veľmi zodpovedne rozhodnúť, lebo zbabranie  volieb môžu byť  katastrofálne. V obci, kde každý každého pozná to nie je ťažké,  no tu zasa vyhrávajú rôzne osobné  záujmy.  Treba  pre to použiť pamäť, zdravý rozum a  nenechať sa ohúriť pouličnými dobrodruhmi,  ktorí sa pred voľbami vynoria a bez hanby opantávajú  najmä dôverčivých,  alebo sklamaných občanov.   

Zdá sa,  že V našej obci  práve prišla  akási "oneskorená revolúcia".  Jedno grófstvo skrachovalo a  končí až dražbou  obecného majetku, tu  už zrejme každý občan pochopil. No pozor,  aby nevzniklo nové!  Revolúcia tu mešká 20 rokov,  ktoré   už  mnohých ľudí riadne poučili. Zakrátko uvidíme výsledok.  Je tu toho  naozaj   požehnane, čo treba v tejto obci napraviť.  Dosiaľ  jedni mlčali, ďalší sa báli prehovoriť, niektorí spali a vyvolení potichu bez uváženia  svojmu „vodcovi“   zdvíhali ruky za každú hlúposť.   Keď vodca zavelil,  zapreli  nos  medzi očami a  sfalšovali aj svoje vlastné uznesenie.  Teraz sa tvária ako svätí za dedinou,  my za nič nemôžeme,  to len on, no opak je pravda!  

Spočiatku tu bolo  množstvo ľudí,   ktorí prehovorili, upozorňovali  s podvodmi   a rozkrádaním obce sa  nezmierili, no po dvadsaťročnom  špinení,  pomstách, nezmyselných súdoch a exekúciách  ostali len tí najvytrvalejší.    A zrazu,  divoké,  odvážne, alebo úplne   nepochopiteľné kandidatúry. Spústa nádejných činiteľov,  ako keby sa s nimi vrece roztrhlo. O čo komu ide? 

Znova sa  hrnú aj tí, čo tu dosial vládli, sklamali na celej čiare a doviedli obec do krachu tak, že nám dražobná spoločnosť práve  berie   založený  majetok.  Pre čo? Nemajú hanbu? Stratili súdnosť? Alebo ju nikdy ani  nemali? Alebo si myslia že všetci ľudia sú stále takí naivní,  že nevidia čo  spôsobili a čo sa tu v skutočnosti odohráva?  

 Záleží  na každom občanovi. Vo voľbách má každý hlas rovnakú váhu. Záleží či bude  rozmýšľať do budúcnosti, zvažovať doterajšie konanie a činnosť našich kandidátov, alebo bude  mať  belmo na očiach.  Či mu stačí nechať sa  raz za štyri roky "opiť rožkom", gulášom ako je to tu zvykom a oklamať nejakým  dotieravým kandidátom.  Kandidátom   ktorý sa po dvadsiatich rokoch náhle zobudil, letí znova za vidinou moci a peňazí,  blúdi  po obci, sľubuje hlava nehlava nezmysly.

Rozmýšľajme,   čo  sa to tu deje, pre čo,   kto mal  z toho úžitok,  kto škodu. Kto a z akých dôvodov  sa derie   za funkciou. Ktorý kandidát  má naozaj záujem  a predpoklady toto  všetko napraviť a ktorý ide len po moci,  starostovskej "imunite"  a peniazoch!

Aby v tejto obci znova sused mohol pozdraviť suseda, aby občan nemusel "čakať na guláš" ďalšie štyri roky,  aby tajné, nezákonné hospodárstvo s miliónmi daňových poplatníkov  nepochovalo obec  a nesadol  nám na hlavu znova nejaký ďalší krachujúci   dobrodruh.        

 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31