Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Volebný zákon porušený, rozhoduje ústredná volebná komisia.

Volebný zákon porušený, rozhoduje ústredná volebná komisia.

Zákon 346/1990 Zb. o voľbách do samosprávy stanovuje, že voľby sa nesmú vykonať v rozpore s týmto zákonom. U nás si ale stále niektorí arogantní nafúkanci myslia, že tu zákon neplatí a môžu si s ľuďmi robiť čo sa im zachce!

 § 48 nové voľby.

(1) Predseda Národnej rady Slovenskej republiky vyhlási nové voľby, ak
a) sa v niektorej obci z akýchkoľvek dôvodov nevykonali voľby podľa tohto zákona.

V Brunovciach je dokázané už teraz, že volebný zákon je niekoľko násobne veľmi hrubo porušený t.j. na 15.novembra sa pripravuje len vykonanie „volebnej frašky“. Uvidíme čo na to právny štát Slovensko, člen EÚ.

 Aktuálny stav :

 1.Predseda miestnej volebnej komisie Peter Zbudila rozhodnutím zamietol všetkých kandidátov „opozície“,  ktorí kandidovali pod politickou stranou Jána Budaja Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska. Juraja Kuklu na starostu a Juraja Kuklu, Editu Mašánovú, Mgr. Máriu Jedličkovú na poslanca OZ. Súd dôvody predsedu komisie Petra Zbudilu zamietol  ako neopodstatnené. Zbudila napriek tomu odmietol rešpektovať volebný zákon,

 (5) Ak súd rozhodne o zaregistrovaní kandidáta alebo o zrušení registrácie kandidáta, miestna volebná komisia vykoná rozhodnutie súdu do 24 hodín od jeho doručenia.

t.j. maril aj súdne rozhodnutie o zaregistrovaní kandidáta Juraja Kuklu na starostu. V úzkej spolupráci s kandidátkou a starostkou Masárovou účelovo balamútili voličov nepravdivou kandidátnou listinou predčasne vyvesenou voličom Brunoviec na obecnej internetovej tabuli. Túto neodstránili ani napriek výzvam, ale až po týždni, po podaní trestného oznámenia za marenie prípravy a priebehu volieb. Týmto dosiahli svoje, že voliči sú dodnes dezorientovaní a dodnes sa nás pýtajú, kto tu vlastne kandiduje. 

Súd zasa urobil ďalšiu závažnú chybu, zabudol rozhodnúť o registrácii menovaných kandidátov na poslancov. Svoju chybu neopravil a tým ich definitívne vyradil, zrušil. Čiže vďaka intrigám, a porušeniam volebného zákona, je  teraz „opozícia  Júlie Masárovej“ zlikvidovaná. Na sedem miest kandiduje len sedem kandidátov za   poslancov, čiže „už dnes je po voľbách“ všetci sú zvolení? Dá sa toto nechať len tak? Nie!

Ide o riadne zmanipulovanú, volebnú frašku. Ľudia   nás vyzývajú aby sme konali a nedovolili takéto zmanipulované,  kvázi voľby. Pre to bol podaný podnet na zrušenie a vypísanie nových volieb. Zajtra sa bude rozhodovať.  

 

 

 

 

 

Brunovcan
Brunovcan píše:
Středa 05.11.2014 07:55

Presne tak, treba zrušiť tieto voľby a vyhlásiť nové! Pán Kukla, veľmi vám fandím ale v tomto štáte sa spravodlivosti nedovoláte. Aktuálne to vidíme na situácii s Piešťanskou nemocnicou. Každý vie kto je vinník no potrestaný nebude. Milión eur podelený vo vačkoch veľa ľudí a ide sa ďalej. Ako som tu napísal v minulom príspevku, tento štát nás učí kradnúť. Takže začnime žiť podľa príkladného štátu a bude nám dobre...

nespokojny obcan
nespokojny obcan píše:
Středa 05.11.2014 20:36

Pani starostka by sa mala nadsebou trošku zamysliet . Všetko vtejto dedine je rozpredané a ona bojuje o zrušenie škôlky a poslanec pán Mihalčík ktorý som myslel že je aspon trošku solidný zvihol ruku že je ZA. Takže týmto moje sympatie na volbách stratili . Neni im trošku luto tých detí a tej školky ktorá tu funguje pomerne dost dlho ? Hamba

vidiečan
vidiečan píše:
Čtvrtek 06.11.2014 07:23

Taký hnoj aký majú v Brunovciach majú vo viacerých obciach na Slovensku. Všetci, ktorí poukazujú na rozkradanie sú ako štvanci. Zákon umožňnuje rozkrádať pretože tresty za hospodársku kriminalitu sú nizke. Skoda, že sa to netrestá ako v Číne odstrelením. To by sme mali 8 prudovú dialnicu do KE a naše nemocnice, školy by boli na špičkových urovniach. No a aby som nezabudol na obce a mesta... Tie by rozkvitali a zavideli by nám aj Nemci. Vzhľadom k tomu, že zákon chráni zlodejov a darmožráčov, ktorí patrazitujú na všetkých je to u nás tak ako to je. Dediny sú 100 rokov za opicami a uživame len to čo nam kedysi postavili komunisti. Co sa postavilo po novom skoro vsetko bolo predrazene, rozkradnute a obce to budu splacat roky. Staci pustit sedlakov na obecny urad a dedina sa s toho nespamata roky

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Pátek 07.11.2014 10:43

Štát z nás robí otrokov, nerobme si otrokárstvo aj v obci.Toto je teraz v naších silách, je len treba pohnúť rozumom a nebyť zaslepený.

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930