Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / "Vyhodenie" poslankýň OZ

"Vyhodenie" poslankýň OZ

Starosta znova „vyhadzoval“ poslancov...

        „Vyhadzovanie“ nepohodlných  poslancov sa stalo pre starostu v Brunoviec už „národným športom“. V r. 1990 vyhodil tento bývalý  komunistický starosta sedem nepohodlných poslancov zvolených v prvých, slobodných voľbách. Odchodmi znechutených poslancov, znemožňovaním výkonu mandátov,  pokračuje  vládnutie starostu  pätnásť rokov. 

          V súčasnosti sa práve odohralo ďalšie kolo, kde boli zo sedemčlenného OZ dňa 19.12.2005 odstránené nepohodlné poslankyne za SDKÚ, Zuzana Balážová a Stanislava Summerová. Tieto  podali na starostu trestné oznámenie (1, 2) za zneužívanie právomoci verejného činiteľa a zverejnili otvorený list  predstaviteľom nášho štátu v nádeji, že sa toto divadlo skončí.  Postavili sa na odpor proti odstraňovaniu demokratických princípov právneho štátu, lebo v obci z dôvodu ignorovania zákonov de - facto neexistuje obecná samospráva v zmysle zákona o obecnom zriadení. Predstavitelia zahrali „úplne mŕtveho brouka“ ako obyčaje, čo starosta  využil  a znechutené poslankyne nakoniec vyhodil, lebo sa nedostavili na takzvané zasadanie OZ. Za zmienku stojí, že npr. svojho priaznivca poslanca p. Jambora nenahradil, ani keď rok nechodil na zasadanie OZ. Skrátka v „rezervácii stále po starom“.

       Čiže znova máme v Brunovciach  „ úplne čisté zastupiteľstvo, bez škodcov a nepriateľov obce“. Poslancov a starostu sa naďalej zbytočne môžeme pýtať na informácie. Znova   bude veľký problém vypátrať čo i len   termín zasadania OZ, lebo toto u nás  nestojí ani za vyhlásenie v miestnom rozhlase v obci obvyklým spôsobom, napríklad ako keď príde predávať podnikateľ zeleninu. Rieši sa to len   lístkom   na niektorej z tabúľ,  tesne pred zasadaním „aby  boli krytí“. Aj docielenie tohoto dalo   veľkú robotu, veď celá desaťročie boli u nás verejné zasadania OZ úplne  tajné. Prokuratúra do nemoty len upozorňuje, expedovala už  šestnásť kúskov protestov a upozornení, no tieto majú pre nášho vládcu stále váhu hrachu hodeného na stenu. Zaujímavé, že to  vôbec  nikoho netrápi a dokopávanie ľudíaby sa zmierili  v tomto právnom štáte z novou samosprávnou – samovládnou totalitou, nerušne pokračuje za "bieleho dňa s vedomím najvyšších".  Všade rezonuje „veď sa mu nič nestalo“, uvidíme dokedy. Na ťahu sú stále orgány činné...,  tie už udelili  aj niekoľko obvinení. 

         Termín "takzvané zasadanie OZnepožívam náhodou,  toto  treba zažiť a vidieť  na vlastné oči. Napríklad,  falšovanie  hlasovania o miestnej dani, násilné  dosádzanie   starostovho vlastného  hlavného kontrolóra v rozpore so zákonom, prinútenie poslancov  hlasovať o štyroch VZN v rozpore so zákonom i keď starostovi  prečítali platný zákon, znemožňovanie obsadenia poslaneckého mandátu / viď. nález ÚS SR IÚS 13/02/  machinácie so štátnymi dotáciami,  machinácie pri verejných súťažiach, šestnásť pokút za nesprístupňovanie informácií, "samoobdarúvanie" strostu odmenami  k platu  atď.

            Zlatým klincom bolo naposledy  historické prehlásenie  starostu,  že nebude rešpektovať zákon o obecnom zriadení a že uvedeným poslankyniam nevyplatí poslanecké  odmeny,   „lebo neposlúchajú“. Samozrejme, v našom právnom štáte museli doplatiť krkom  poslankyňe,  veď sme si vybojovali "demokraciu a spravodlivosť"!
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31