Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Časovaná bomba Brunoviec - miestna kanalizácia ožíva!

Časovaná bomba Brunoviec - miestna kanalizácia ožíva!

Samospráva Brunovce odmietla verejné zhromaždenie o poplatkoch za kanalizáciu, aby sa ľudia nemohli vyjadriť! Miesto sľubovanej komunikácie s občanmi, ktorú sľubovala Júlia Masárová pred voľbami, nejaký recesista hádže občanom do schránok nezmyselné zmluvy a pýta nekresťanské peniaze za sfušovanú "zapchávaciu" kanalizáciu.

 Na kanalizácii sa    „vybláznila“ firma Bramo s.r.o. podnikateľa a zároveň starostu Dušana Močku, zmiznutý obecný bager, obecná Tatrovka, synovia a niekoľko Rómov. Pracovali načierno bez riadnej projektovej dokumentácie, kopali nahádzali rúry a zahrnuli. Ľudia povrávajú, že na ulici pri p. Kročilovej kanalizačné rúry pri zhŕňaní aj poprebíjali a nikdy neopravili!? Skutočné plány robil po pohrebe s krížom pán projektant a takzvaný stavebný dozor na čiernej stavbe Ing. Reissel a to až po realizácii kanalizácie. Nakoniec sa stal aj prevádzkovateľom kanalizácie, okolo ktorej to od začiatku poriadne smrdelo a smrdí dones  a mesačne si za správu kanalizácie od Močka inkasoval. V obecnom rozhlase vyhlásili, „ľudia napájate sa“ a ľudia zobrali krompáče lopaty a napájali sa vlastnoručne rovno do hlavného potrubia v miestnej komunikácii! Veď to všetci dobre viete, ako to bolo. Bola to čierna amatérska stavba kanalizácie,  ktorá sa dodnes zapcháva  a Močko si to aj riadne uvedomoval, lebo za takto vyrobenú kanalizáciu sa nikdy  neodvážil   od nikoho žiadne poplatky pýtal.

Neviem ale či viete, že pôvodný projekt kanalizácie bol v poriadku. Mal zakreslenú na hranici každého pozemku občana domovú  prípojnú kanalizačnú šachtu, do ktorej sa mal občan bez problému hoci kedy napojiť a nemuseli sa potom  rozkopávať cesty. Starý poslanci to dobre vedia. Občania si mali urobiť len časť po svojom pozemku po šachtu na hranici pozemku, ako to hovoria predpisy, žiadne pretláčania popod cestu, žiadne prípoje až do hlavného kanála, to malo byť urobené odbornou firmou. Ja tieto projekty mám k dispozícii, dali mi ich na MŽP SR vtedy, keď nariadili starostovi vrátiť 8,5 mil dotáciu za to, že porušoval predpisy ako na páse a mastil na zodpovedné úrady a nadávalo do hajzlov.

Niekoľko krát to vysvetľoval aj pán Ján Mitošinka, ako Močko nechal domové prípojné šachty záhadne zmiznúť, ako David         Copperfield, dokonca predvádzal aj televízii Markíza, ako sa nemôže pripojiť, lebo Močkovi na koncoch kanalizácie spády nevyšli. Nevyšli pri cintoríne i pri zastávke u Summerových. Keby boli domové šachty podľa pôvodných plánov, keby sa robilo podľa projektu, dnes by žiadny problém nebol, kanalizácia by bola prevedená odborne a bol by fungoval aj vodovod, no ľudská hlúposť vtedy zvíťazila.  V Brunovciach je je spravidla všetko ako u blbých, načierno, počnúc nevyužitým kultúrnym domom, čiernej stavby na dvore Obecného úradu, čističkou,  až po kanalizáciu a vodovod a ktovie čo ešte povedia podivné projekty z EÚ!

Ľudia boli donútený dobíjať sa vlastnoručne až do hlavného kanála, sami pretláčať popod cestu a vyrobená bola kanalizácia bez domových prípojných šácht. Vyrobila sa načierno aj kolabujúca vetva kanalizácie okolo ihriska po bytovky, kde má problémy dodnes p. Šupka. ČOV – je veľká smradľavá žumpa. Nad ňou dal Močko postaviť napriek mnohým upozorneniam bytovky, čo považujem za zlatý klinec ľudskej hlúposti.

Keď bolo divoké dielo urobené, pracovník Obvodného úradu, Ing Miroslav Miklánek (súčasný pracovník spoločného úradu samosprávy) sa vyhrážal a p. Malík aj v televízii, že každý občan má dostať pokutu za čiernu kanalizačnú prípojku. Nakoniec sfušovanú kanalizáciu  zahrali do autu, "čo nás po luďoch že budú niesť následky". 

Potom prišla takzvaná kolaudácia a Močko v pohode predložil sfalšované protokoly tesnosti kanalizácie a snažil sa nimi podviesť úrady, najmä RNDr.Jozefa Ševcecha, no tí nezasiahli. Nakoniec sa miesto toho robili dve skúšky kamerou, protokoly mám. Zistilo sa, že sú také úseky kanalizácie, kde kamera vôbec nedokázala prejsť, takže sa ani nedali skontrolovať. Za takéhoto stavu jedna pracovníčka Obvodného úradu Nové Mesto n/V kanalizáciu v pohode „skolaudovala“ v čase, keď bol jej vedúci úradu ŽP RNDr. Jozef  Ševcech „práce neschopný. Ozaj záhadné konanie zodpovedných.

 

Kauza ožíva, budeme sa musieť na hospodárenie obecného úradu znova pozrieť.

 Občanom vraj niekto nahádzal do schránok podivné nezmyselné zmluvy o používaní kanalizácie, aby ich podpísali, no po prečítaní  vravia,  že takýto "rozsudok smrti"  nemôže normálny človek podpísať! Na internete sa objavili  aj zmluvy o prenájme kanalizácie s novým subjektom, lebo Júlia kanalizáciu niekomu dala do  prenájmu. Chodím na zasadania, no prejednávanie takýchto závažných zmlúv, životne dôležitých pre každého občana Brunoviec,  som tu nikdy nevidel prejednávať !? Kto vie čo za tým je,  keď o iných bezvýznamný  veciach vehementne rokujú?

Keď išli poslanci odhlasovať poplatky za kanalizáciu, starostka, oznámila, že aby sa aj občania mali vyjadrilť. Požiadal som teda o slovo. P. Hlavný kontrolór Majerník, poslanec Pisara vyskočili a zúfalo zakazovali, že nesmiem nič povedať. Stačil som im len povedať, že nesúhlasím s výškou poplatku za takto sfušovanú kanalizáciu, navrhujem ich znížiť minimálne o polovicu lebo sú pre väčšinu občanov likvidačné a navrhol som peniaze pre obec získať zhmotnením pokuty 1,5 milióna Močkovi, za skrachované nájomné byty a ďalšie vyhodené peniaze za dražobné poplatky - dražba založeného obecného majetku,   ktoré spôsobil. Poslanci a starostka ale rozhodli, že jeho  pokuty uvalia na hlavy občanov daňových poplatníkov obce.

Ku kanalizácii a poplatkom som žiadal zvolanie verejného zhromaždenia občanov, nach sa takáto závažná vec verejne prejedná, no starostka ani počuť, je po sľubovanej komunikácii a poslanci za výdatnej pomoci hlavného kontrolóra za poplatky dvíhali  ruky.

V súčasnosti kauza ožíva, niekto nadivoko porozhadzoval občanom do schránok akési šeky, vraj poplatky za kanalizáciu. Nemôže byť zadarmo, aspoň za tejto starostky, no nemôže sa platiť za pokazený Trabant tak, ako za nový Mercedes. „Ľudia si pošeptávajú, že čarovná Júlia a panička nemajú už na svoje kráľovské výplaty,   treba podojiť dojnú kravu, našich  dôchodcov.“ 

Skrátka podľa mňa je to tu stále ako u „blbých na dvorečku“ nič sa nezmenilo, žiadna sľubovaná komunikácia s občanmi, na zasadaní má monológ vševedúci  poslanec Šutovský a samospráva sa bojí zvolať verejné zhromaždenie občanov, aj keď ide o tak závažnú a háklivú otázku,  ako platba za „zbastardenú kanalizáciu?!

V obci Dojči vysypali starostke pred obecný úrad kopu hnoja. Na ňu dali transparent: „Hovno sme mali a hovno mať budeme“ ! U nás taký problém nemáme. Máme kráľovské platy na obecnom úrade, starostku čo zriadila verejnú zbierku občanov na dom smútku, máme poslancov a zástupkyňu starostky čo nemajú informácie, súdeného exstarostu ktorý naďalej úraduje  na Obecnom úrade a dôchodci tu môžu platiť dosýta.

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31