Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Žalobca Močko zo súdu ušiel, ostaní čakali.

Žalobca Močko zo súdu ušiel, ostaní čakali.

Strosta - žalobca, šesťnásobne žalujúci Krajský úrad Trenčín predstúpil pred senát KS Trenčín, no v tom si zrazu zmyslel, že che právneho zástupcu a pred nasledujúcim pojednávaním dokonca jednoducho ušiel.

19.4.2006 sa starosta Dušan Močko,  najväčší nepriateľ informácií,  ako  žalobca, dostavil  pred senát Krajského súdu v Trenčíne, kde žaluje  Krajský úrad Trenčín z dôvodu, že o jeho priestupkoch na poli infozákona,  ktorých je už šestnásť, rozhodujú nezákonne.
(Tomuto predchádzalo jeho niekoľkonásobné písomné  obviňovanie zodpovedných  pracovníkov štátnej správy, že nepoznajú zákony, chýbali na prednáškach,  rozdávajú pokuty ako Jánošík dary  a hlavne, že vydávajú rozhodnutia na objednávku.

  „T.j. občan príde na   úrad,   napíše objednávku o pokutu a pracovníci ju bezdôvodne   udelia nevinnému p. Močkovi?!“  Nieje to náhodou ohováranie,  krivé obviňovanie, alebo ešte niečo celkom iné súce na vyšetrenie?

 Proti nám totiž práve  podal p.Močko zasa   nové trestné oznámenie na OR PZ Trenčín oddelenie skráteného vyšetrovania  Nové Mesto n/V,  vraj ho ohovárame - zverejňujeme nepravdu a znižujeme  dôstojnosť  tohoto všeobecne váženého   verejného činiteľa. Veríme, že polícia  to  raz pre vždy, konečne   prešetrí.)

 Podľa právnej zástupkyne Krajského úradu  Henriety Kaniarikovej, D.Močko podal    šesť žalôb, proti KÚ Trenčín. Dnes  mal senát rozhodnúť o dvoch. Pred pojednávanou miestnosťou čakalo viacero novinárov z TASR, SME, TN, Nového času a SRO,  na rozsudok, ktorý sa zapíše do histórie samosprávy, podľa mňa skôr  „samovlády“,  na Slovensku. 

 Rozsudku sme sa ale nedočkali, lebo žalobca D.Močko sa náhle až pred senátom „zobudil“,   že potrebuje  právneho zástupcu, čo predsedkyňa súdu  komentovala slovami: „Lenže na to ste mali dosť času pán žalobca, nieste práva neznalou osobou celkom… a právny zástupca v takomto konaní nieje nutný “ na čo reagoval,  že on nevedel. Potom konanie odročili na neurčito s tým, že p.Močko predstaví do desiatich dní súdu svojho právneho zástupcu. 

O chvíľu sa konalo ďalšie   pojednávanie zo série žalôb p. Močku. Senát začal konanie no  potom zistil, že p. žalobca  Močko je už  za „horami za dolami“. V pojednávacej miestnosti ostali  len žalovaný KÚ Trenčín,  obecenstvo,  médiá čakajúce na historický  rozsudok.  Senát potom posúdil, že vyjadrenie p. Močku: „Platí vraj asi pre obe veci,   mohli sme sa ho hneď spýtať,  nechcel to súd ale spájať, lebo sú tam tie záležitosti k iným osobám….“,  potom  pojednávanie odročil na neurčito, bez poriadkovej pokuty,  ako v prvom prípade, že p. žalobca si nájde právneho zástupcu.

Fakt nepoznám na Slovensku ďalšieho podobného občana s tak hrubou „hrošou kožou“ – činiteľa s takouto trúfalosťou,  ktorý zažaluje šesťnásobne Krajský úrad Trenčín, predstúpi pred senát, pred senátom náhle zistí že chce právneho zástupcu i keď mal na to dosť času z nasledujúceho pojednávania jednoducho ujde a takto beztrestne zaťažuje súdy, zrejme aby mali s ním dlhšiu robotu.

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« leden 2022 »
leden
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31