Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / Zbudila a Masárová nerešpektujú už ani rozhodnutie súdu!

Zbudila a Masárová nerešpektujú už ani rozhodnutie súdu!

Kde sme sa to dostali? Okresný súd zrušil rozhodnutie predsedu miestnej volebnej komisie Petra Zbudilu, ktorým zamietol moju registráciu kandidatúry na starostu za politickú stranu Jána Budaja Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska. Súd vydal rozhodnutie a doručil ho kuriérom priamo do rúk starostky Masárovej už pred týždňom vo štvrtok na obed 2.10.2014.

 

 Podla zákona  o voľbách do samosprávy obcí, č.353 § 17 ak súd rozhodol o zaregistrovaní kandidáta miestna volebná komisia vykoná rozhodnutie do 24 hodín od jeho doručenia!!! Proti tomuto rozhodnutiu súdu nieje možné odvolanie!

("S výnimkou  rezervácie  Brunovce, kde platí dvojaký meter, na miestnych prominentov a  žiadny zákon tu  roky  neplatí" )

 

Súd rozhodol že ide o extrémny formalizmus, ktorý nieje legitímny a správny a absencia čiarky v názve strany nespôsobuje neurčitosť, alebo zameniteľnosť s inou politickou stranou... Súd ďalej uvádza, že z kandidátnej listiny boli jednoznačne identifikované moje osobné údaje kandidáta a že z rozhodnutia odporcu nie je zrejmé, aké zákonné osobné údaje kandidáta chýbali, preto v tejto časti je rozhodnutie odporcu nepreskúmateľné.

Čiže účelové,  úmyselné a zbytočne musíme zaťažovať  súdy i keď sa všetko dalo doma ihneď vyriešiť. Tu bol zrejme ale iný zámer, aby som nestihol trojdňovú lehotu ( rozhodnutie  vydali v piatok asi  o 17 hod )  na podanie na súd a kandidátka by bola definitívne zrušená.  

 Obec v zastúpení starostky Masárovej expresne zverejnila na internetovú tabuľu obce 26.09.2014, informáciu o zaregistrovaných kandidátoch viď. www.obecbrunovce.sk bez uvedenia mojej kandidatúry na starostu.

 Ani po rozhodnutí súdu tento úmyselne mätúci dokument nestiahla a klame ním občanov dodnes a poškodzuje ma!!! Neurobila to ani napriek včerajšej mojej osobnej výzve na obecnom úrade,  kde ma informovali, že predseda miestnej volebnej komisie o rozhodnutí vie. Na otázku pre čo teda marí súdne rozhodnutie,  úradníčka nevedela odpovedať !!!

 

Čo si môže človek o takýchto ľuďoch myslieť. Pre čo to robia? Čo mám robiť ja? Mám to nechať tak nech je falošný pokoj? Nebolo falošného pokoja už dosť? Takto sa to  jednoducho nedá,  je to ako u bláznov, takáto arogancia sa musí raz pre vždy zrušiť.  

Dnes, nakoľko obec nerešpektovala súdne rozhodnutie ani do 24 hodí, ani po siedmych dňoch, ani nestiahla mätúcu informáciu z verejnej tabule, nerešpektovala ani moju osobnú výzvu na obecnom úrade, bol  som týmto arogantným a  primitívnym konaním donútený podať trestné oznámenie proti predsedovi miestnej volebnej komisie P. Zbudilovi a starostke J.Masárovej z podozrenia marenia súdneho rozhodnutia, marenia prípravy a priebehu volieb a návrh na zrušenie p. Zbudilu z miestnej volebnej komisie, nakoľko podľa jeho konania mám za to,  že nieje žiadna záruka jeho zákonného konania ani  pri samotnom konaní volieb.

 Video Brunovce:

https://www.youtube.com/watch?v=TW9sREALTms

 

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Čtvrtek 09.10.2014 15:59

Je sedem dní od rozhodnutia súdu, ktorý rozhodol o mojom zaregistrovaní ako kandidáta na starostu. Výkon rozhodnutia mala urobiť miestna volebná komisia do 24 hodí. Dodnes ma ani predseda miestnej volabnej komisie Zbudila ani starostka neinformovali, že som zaregistrovaný ako kandidát. Keď som išiel na úrad zisťovať, starosta Masárová na aute odišla, mieto toho aby ma informovala. Čo si o takomto konaní myslíte?

Brunovcan
Brunovcan píše:
Pátek 10.10.2014 08:01

Taketo konanie je ubohe a cielene... Najhorsie je, ze nikto nedokaze vyvodit striktne dosledky zo strany zakona. Preco maju ostatni ludia v state respektovat zakony, ked je moznost ich nerespektovat bez postihu?

diletantizmus
diletantizmus píše:
Pátek 10.10.2014 17:47

keď viem,že akú kravu mám za protvníka,tak jej v prvom rade nedám možnosť aby také niečo mohla slúsiť.Napísať správne názov strany by ste sa už mohli naučiť!
Druhá vec je,že pani starostka s predsedom komisie robia veľké svinstvo a to by nemalo ostať bez následkov.
Pán Kukla, tá bosorka aj tak vyhrá ale ja vám držím prsty

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Pátek 10.10.2014 19:21

Zmena zdola,Demokratická Únia Slovenska. S čiarku či bez čiarky nebol vôbec problém o tom súd rozhodol ihneď. Úplne iné je tu meritom veci, a to je arogancia, že predseda volebnej komisie Peter Zbudila marí rozhodnutie súdu a ktoré bol povinný realizovať podľa zákona do 24 hodín. Tu zákon zrazu nepoznal! Pre čo, keď je taký dôsledný, pre čo vedome a úmyselne maril týždeň rozhodnutie súdu, až dokedy som nebol donútený podať trestné oznámenie?

Brunovcan2
Brunovcan2 píše:
Úterý 14.10.2014 12:39

A čo doplnenie poslancov - vštko je po trmíne?
Teda starostka a Zbudila slávia úspech..?

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Úterý 14.10.2014 15:40

No videl som. Už oslavovali aj v kultúrnom dome, míting s vybranými, z Brunoviec a Podolia za obecné peniaze. Za normálneho stvu by to bolo Ok, ale takto si kupovať ludí voličov a druhých likvidovať? Katasrofa, hrošia koža!

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Úterý 14.10.2014 15:43

A doplnenie poslancov? Teraz bude Zbudilu "sláviť" prokuratúra a súd.

vidiečan
vidiečan píše:
Pátek 17.10.2014 13:56

Mňa by len zaujímala jedna vec. Urobilo vôbec niečo bývale vedenie obce Brunovce podľa Vás dobré? Nikdy som tu nepostrehol, že by ste niečo pochválili. Tomu sa človeku ani nechce veriť, že sa skutočne nič nedalo nájsť. Ak má človek vystupovať nestranne a objektívne treba z času na čas aj uznať nejaké klady druhej strany. Ste veľmi vytrvalý a bojujete za svoju obec no pozor aby to nebolo až moc osobne. Už sa to začína na to veľmi podobať. No Pravda je tá, že to dopadne ako v každej inej obci. Viete ako...po starom

Juraj Kukla
Juraj Kukla píše:
Pátek 17.10.2014 15:11

Urobilo. Dlhé roky tu dobre funguje futbal. Je to asi jediné čo tu funguje dobre a nekorupčne. Ľudia sú tam aktívni, prídu v hojnom počte na zápas, aj ja tam občas idem pozrieť. A sú to vlastne tí istí ľudia, čo nechú prísť na zasadanie OZ, kde by mohli niečo ovplyvniť. Škoda, mohlo by to v obci vyzerať inak, keby na zasadanie chodilo pár mladých a povedli by si svoje. Futbal síce ale neurobilo vedenie obce, to si robia futbalisti a priaznivci sami.

vediečan
vediečan píše:
Pondělí 27.10.2014 08:47

Veľmi dobre Vás chápem. Žiaľ na Slovensku je to proste tak. Je len málo obcí, ktoré fungujú dobre pretože sú v ich vedení ľudia čo chcú posúvať tú danú obec dopredu. Je to na škodu Slovenskému vidieku pretože sa nemôže rozvíjať po všetkých smeroch. Takto ten západný vidiek nedobehneme nikdy. Vždy to bude len o výhovorkách a dedení prešlapov minulých vedení. Ako môžeme robiť na našich obciach turistický ruch a kultúru keď vo vela prípadoch nemáme na základnú réžiu. Kto môže za toto? Štát ? Vláda ? Európska únia ? Nedostatok financii ? ...osobne si myslím, že podstatnú cast tohoto problem má na svedomí zlé vedenie obcí. Vedenie obci sa voli na 4 roky. Co je velmi dlhy cas na to aby sa obec dostala do dlhov, ktore bude splacat 30 rokov. Je to mentalita a myslenie národa. Ak ľudia nemajú na takýchto kandidatov svoje kritéria a požiadovky tak potom to vyzerá na vidieku takto. Žial tu v mysleni dost zaostavame za mestom / nemyslim NMNV ale obrazne / nakolko tak sa to pohlo dopredu. Toto defakto pricina. Je to v nás volicoch a v benevolencii zakona.

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930