Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Správy / V Brunovciach znova letí podzemná samospráva.

V Brunovciach znova letí podzemná samospráva.

Po pokuse o "prevrat " sa poslanci OZ a zástupca strostu Jozef Čaňo prepadli kdesi pod zem. Ďalšie zasadanie OZ v zmysle zákona 369/1990 Zb. už nebolo od 12.2.2007, lebo sarosta ho nezvolá. Nové VZN č. 3/2007 z 19.4.2007 však vyvesil na úradnú tabuľu aj bez toho. Takže v "rezervácii" stále po starom a pod prísnym dozorom nášho právneho štátu, člena EÚ!?
Ďalšie VZN bez schválenia poslancov
        Po nových voľbách sa noví poslanci pokúsili   na zasadaní OZ „dlhých nožov“ 12. 2.2007 zastaviť roky dehonestujúci    „močkizmus“. Rozhodli sa nebyť už len do počtu, kontrolovať starostu, financie, zrušiť mu odmenu, zvolávať zasadanie OZ každý mesiac a vyhlásiť verejnú súťaž na obsadenie krčmy.
      
 A ako to dopadlo?
No ako ináč, ako u „blbých na dvorčeku,  nič z toho už nieje pravda “.
 
      Táto demokracia veru dlho netrvala. Skončila kdesi v neznáme. Zasa tu máme len nový škandál, vymývanie mozgov, nezmysleným nezákonným konaním starostu a spol.
     Znova tu riadi akási od ľudí odtrhnutá „podzemná organizácia   pod názvom samospráva“, ktorá nezastavila ani neodhlasované uznesenie o rozpočte a záverečnom účte obce, pripomienky k nemu ignoruje, na dobre mienené upozornenia a rady už znova prestala reagovať. S verejnosťou nekomunikuje, na listy neodpovedá. Podľa zástupcu starostu Jozefa Čaňu ich starosta poslancov ignoruje, zasadanie nezvolá - môžete sa schádzať sami.   
 
Zloženie tejto samosprávy je: 
 
         SMER - Jozef Čaňo - zástupca starostu,   Rastislav Šupka, Andrej Vavro, Stanislav  
                         Majerník,    Miroslav Prosňanský 
         
          HZDS-   Jaroslav Šutovský a Igor Moravčík 
                        Všetkému tomuto naďalej velí a ignoruje zákony starosta Dušan Močko.
 
        J. Čaňo neklame, že od 12.2.2007 starosta nezvolal žiadne zasadanie OZ v zmysle zákona 369/1990 Zb.   No 26.4. 2007 v pohode aj bez neho „vycapil“ na úradnú tabuľu tabuľu pred úrad, na správoplatnenie ďalšie VZN zo dňa 19.4.2007, ktorým protiústavne zaväzuje občanov k povinnostiam.
      Je to asi tak, ako keby povedal: „Vážený štát, vážená   prokuratúra poverená všeobecným dozorom nad zákonnosťou,   ja Vás môžem všetkých ... aj s vašimi zákonmi, keď mi to stále beztrestne umožňujete!“   Podľa informácii sa vraj poslanci stretli neoficiálne, tajne. Boja sa verejnosti, boja sa médií, boja sa močka alebo na to vôbec nemajú? Nikto ich konaniu nerozumie!
 
                                        Aké zákony nová „samospráva“ dosiaľ porušila?
 
 
1.    Ústavu SR najmä Čl. 13, lebo povinnosti na občanov obec uvaľuje prostredníctvom neplatných, protiprávne schvaľovaných a správoplatňovaných VZN.
2.     Zákon o obecnom zriadení, najmä:
            § 12 -starosta nezvoláva OZ najmenej raz za dva mesiace.
            § 6 odst. 3 - návrhy nariadení nezverejňuje v zmysle zákona
            § 6 odst. 4 - VZN neschválené na zadaní OZ zverejňuje za účelom nadobudnutia
            právoplatnosti na úradnej tabuli    a mnohé ďalšie.   
      3    Zákon o rozpočtových pravidlách 583/2004 Z.z. lebo rozpočet nebol schválený do konca r.
            2007 a je v súčasnosti nezákonne čerpaný bez    odhlasovania poslancami OZ i keď má byť v
            zmysle tohto zákona § 1 odst. 4 zriadené rozpočtové provizórium.
 
       Zanedlho uvidíme, či je porušený aj § 326 Tr. zákona zneužívanie právomoci verejného činiteľa, resp. ďalšie,  lebo za nerešpektovanie takýchto podvodných VZN úmyselne uvaľuje verejný činiteľ D.Močko súdne exekúcie voči občanom a spôsobuje im finančnú i morálnu škodu pred celou verejnosťou len pre to, že nechcú súhlasiť s jeho nezákonným konaím a bránia základné práva a slobody právneho štátu. 
 
         GP SR postúpila podnet proti tomuto verejnému odstraňovaniu demokratického poriadku právneho štátu, znova našej  Okresnej prokuratúre Trenčín a OR PZ Trenčín, pracovisko skráteného vyšetrovania Nové Mesto n/V. 
          Čo myslite, ani teraz nezistia žiadne porušenie zákona, vec odložia lebo nejde o zneužívanie právomoci verejného činiteľa, úmysel, žiadna škoda,  ani nič iné a nemožno ju vybaviť inak, alebo zvíťazí zdravý rozum, elementátrna  spravodlivosť a bude vyvodená aj zodpovednosť?  
O ďalšom vývoji  Vás budeme informovať.    
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« květen 2022 »
květen
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031