Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Brunovce v médiách

Brunovce v médiách

Soubor Microsoft Word Document Pozor na chystané "zničenie" infozákona
Správa bola zverejnená v denníku Pravda a na www.pramen.info
Soubor Microsoft Word Document Ako sa starosta odvolal voči pokute za infopriestupok
Správa je prebratá z www.premen.info
Novinárska cena 2005
Brunovce zasa bodovali v súťaži o najlepšou reportáž r. 2005
Soubor Microsoft Word Document Lesoochranársky čin roka
Soubor MP3 audio Relácia SRO, porušovanie infozákona v obci Brunovce
O škandalóznom porušovaní zákona o slobodnom prístupe k informáciám starostom obce Brunovce a ďalších porušovaniach zákona samosprávou, informovala SRO, v živej relácii, za účasti zástupcov ZMOS a právnika Mgr. V Pirošíka.
Výzva Europskému parlamentu
Keď vládne "nová samosprávna totalita"
Kto čím hreší, tým trestaný býva
"Najväčšia záľuba miestneho diktátora, zastrašovanie exekúciami nepohodlných občanov, ktorý sa odmietajú podvoliť novej samovládnej totalite", sa konečne prenáša na vinníka. Dušan Močko bude exekuovaný za nepaltenie právoplatne udelených pokút za tajenie informácií.
Čo nemajú spoločné Dušan Močko s Jánom Slotom?
Jeden vyhral a jeho obec tak prehrala. Druhý prehral a jeho mesto tak vyhralo. Močkova výhra však dokazuje aj to, že voliči nemajú žiadne zábrany zvoliť si nečestného človeka.
Časopis Život priniesol reportáž o "močkizme"
Redaktorke časopisu ŽIVOT sa podarilo nevídané. Bez úrazu vstúpila až do "útrob samosprávy Brunovce, predstúpila pred samotný trón" a vypočula si "drísty" o kvereulantstve, ktorými starosta Močo kŕmi médiá. Odkaz na článok uverejnený v časopise ŽIVOT je tu, môžete si ho prečítať v plnom znení: http://lesk.zoznam.sk/cl/11125/140795/Nepriatelia Kverulantstvom označuje D.Močko legitímne žiadosti až desiatich občanov o informácie, z toho dokonca dvoch poslankýň OZ, ktorým odmietol kópie uznesení a dostal za to pokuty. Čo sa pýtame? Eelementárne informácie o použití obecných finančných prostriedkov, financovaní nájomného domu a založení obce o podvodných odmenách ktoré si bez hanby a schválenia poslancov starosta sám udeľuje a o pokutách, ktorými permenentne poškodzuje obec... Za rok 2006 som podal sedem jednoduchých žiadostí: Prečo sa kanalizácia užíva desaťročie bez užívacieho povolenia..., koľko odmien k platu si starosta udelil, prečo neplatí pokuty za info-priestupky, za čo zaplatil právnemu zástupcovi obce, zároveň svojmu súkromnému advokátovi JUDr. Radovanovi Grujbárovi z obecného konta 67 554 Sk... Usmiata pani úradníčka je z toho "úplne paf", vraj by na takéto žiadosti musela prijať ďalšieho človeka. Ani sa nečudujem, že nevedia odpovedať. "Všetko je to dávno o zlatú mrežu, za rok 2006 to bobo šesť info-pokút za 33 600 Sk, čo odpoveď, to dôkaz pre nečinné orgány“. Úradníčka pred médiami navrhuje riešiť inf-ožiadosti zastielaním žiadateľa. Nieje to nozaj priveľa? Nemali by sa zodpovedné orgány urýchlene zamyslieť a riešiť takýchto nebezpečných ľudí psychiatrickým vyšetrením, pokiaľ niekobo nezabijú, tobôž nie policatov pri služobnom zákroku proti "ožratému" strostovi Močkovi, ako sa talo 14.12.2006 o 03:00 pred jeho domom?
Odmietol fúkať prišiel o vodičák! NOVÝ ČAS
"Doklady vraj policajtom neodovzdal úmyselne, lebo bol presvedčený, že nemajú na to právo,kontrolovať ho". Čo si to vlasne tí policajti dovoľujú? Čo zabudli že je to "sám veľký Močko" ? Útočil nadával policatom a oni mu za to odmietli robiť taxikárov. No to je už naozaj priveľa!? Mnohí občania neveria vlastným ušiam, že človek s takýmto právnym vedomím sa "hrá na starostu a rozhoduje o osude celej obce" !
Výročnú cenu LF vyhrala redaktorka SRO Milena Čeganová.
Brunovce už druhý krát bodovali aj v novinárskych cenách, no spravodlivosť v Brunovciach ani tak nevyhrala. Práve udelená výročná cena literárneho fondu sa týkala reportáží o "výnimočnej samospráve" Brunoiec.
Odmietol fúkať, útočil na policajtov- vrátili mu za to predčasne šoferák? Za dobré správanie, alebo známosti?
Ľudia sa pýtajú: "Ako je to možné že si už jazdí na aute? Čo mu predčasne vrátili šoferák? Veď sa vyhrážal policajtom keď ho "zatýkali"!
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930