Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Brunovce v médiách / Časopis Život priniesol reportáž o "močkizme"

Časopis Život priniesol reportáž o "močkizme"

Redaktorke časopisu ŽIVOT sa podarilo nevídané. Bez úrazu vstúpila až do "útrob samosprávy Brunovce, predstúpila pred samotný trón" a vypočula si "drísty" o kvereulantstve, ktorými starosta Močo kŕmi médiá. Odkaz na článok uverejnený v časopise ŽIVOT je tu, môžete si ho prečítať v plnom znení: http://lesk.zoznam.sk/cl/11125/140795/Nepriatelia Kverulantstvom označuje D.Močko legitímne žiadosti až desiatich občanov o informácie, z toho dokonca dvoch poslankýň OZ, ktorým odmietol kópie uznesení a dostal za to pokuty. Čo sa pýtame? Eelementárne informácie o použití obecných finančných prostriedkov, financovaní nájomného domu a založení obce o podvodných odmenách ktoré si bez hanby a schválenia poslancov starosta sám udeľuje a o pokutách, ktorými permenentne poškodzuje obec... Za rok 2006 som podal sedem jednoduchých žiadostí: Prečo sa kanalizácia užíva desaťročie bez užívacieho povolenia..., koľko odmien k platu si starosta udelil, prečo neplatí pokuty za info-priestupky, za čo zaplatil právnemu zástupcovi obce, zároveň svojmu súkromnému advokátovi JUDr. Radovanovi Grujbárovi z obecného konta 67 554 Sk... Usmiata pani úradníčka je z toho "úplne paf", vraj by na takéto žiadosti musela prijať ďalšieho človeka. Ani sa nečudujem, že nevedia odpovedať. "Všetko je to dávno o zlatú mrežu, za rok 2006 to bobo šesť info-pokút za 33 600 Sk, čo odpoveď, to dôkaz pre nečinné orgány“. Úradníčka pred médiami navrhuje riešiť inf-ožiadosti zastielaním žiadateľa. Nieje to nozaj priveľa? Nemali by sa zodpovedné orgány urýchlene zamyslieť a riešiť takýchto nebezpečných ľudí psychiatrickým vyšetrením, pokiaľ niekobo nezabijú, tobôž nie policatov pri služobnom zákroku proti "ožratému" strostovi Močkovi, ako sa talo 14.12.2006 o 03:00 pred jeho domom?

 

 Takto vyzerajú dnes jedny z obecných tabúľ pred úradom.

Takto vyzerejú v súčasnosti "Informácie obce", vrejená tabuľa = verejná hanba, informácie pýtajte na lampárni. Jediné ako sa občan môže niečo dozvedieť je len info-zákon, no použiť ho je už nebezpečné, lebo kto sa pýta,   je podľa Močka kverulant a  podľa úradníčky G.Facunovej  "treba žiadosti  o informácie v zmysle zákona 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám riešiť zastelením žiadateľa".  V našej obci od  posedných volieb  nieje vymenovaný ani zástaupca strostu, nikto nevie aký plat si "samopridelil gróf Dušan Močko"  a či vôbec bude takzvané zasadanie OZ. Márne sa to  dozvedáme od poslancov,  lebo Dušan ani im nepovie.  

Pointa?

Tomuto  náš štát, za bieleho dňa, stále  hovorí  "samospráva, do ktorej sa nesnie zasahovať".  My tomu  hovoríme samovláda, odstraňovanie demokratických principov,   alebo jednoducho  ponižovanie ľudskej dôstojnosti zodpovednými orgánmi tohoto štátu - nútenie podvolaovať sa trestnej činnosti starostu "v zmysle zákona"!    

Nemohol by v takomto prípade  konečne zakročiť   NKÚ a nepostupovať na posmech náš podnet proti samospráve Burunoivce na riešenie Obci Brunovce de-facto Močkovi? Nezdá sa Vám to náhodou riadne strelené?  

 

Časopis ŽIVOT -  http://lesk.zoznam.sk/cl/11125/140795/Nepriatelia

 

Časopis Život str.1Časopic Život str.2.b.jpgČasopis Život str.3b.jpg

V závere redaktoreka píše aj o osude podania na NKÚ, ktoré bolo podané na radu odborníkov  z oblati samosprávy, ako posledný zákonný krok  po vyčerpaní všetkých zákonných prostriedkov, po  prieťahoch v konaní polície a  odvysielaní relácie "nepriateľ informácií " na Ta3 kde vystupoval p.Tábori z NKÚ.  Tu sú dôkazy ako to dopadlo.

Podnet na NKÚ

 

 Tu je odkaz na relácieu Ta3-nepriateľ informácií:

 http://www.ta3.com/sk/relacie/7_cierny-peter/380_statisicove-zakazky-nepriatel-informacii-nahradne-ubytovanie   /druhý prispevok 10.50 min/

Odpoveď NKÚ.JPG

 

A ako budú občania slobodného štátu, ktorých nazýva Dušan Močko kverulantami postupovať? No budeme naďalej "z n e u ž í v a ť"  zákon 211/2000 Z.z.o slobodnom prístupe k informáciám, lebo občan v našom štáte ako vidno iné nemá, keď štátu tento stav vyhovuje. Znova   nesmierne zaťažíme pani úradníčku Facúnovú,  požiadame o informácie ako kontrola na úrade, ktorú sem presunul NKÚ  dopadla a o ochranu, aby nás úradníčka pri tom nepostrieľala  požiadame políciu,  alebo samotného ministra?   O ďalších šibalstvách samovlády Brunovce budem informovať, aby ste si sami mohli urobiť názor, kto je kverulant, kto podvodník, kriminálnik, nepriateľ informácií atď.  Info-žiadosti a odpovede budeme zverejňovať.  

Tu je najnovšia aktuálna:

 žiadosť o výsledky kontroly.jpg

 

 

 Odpoveď starostu NKÚ

 Odpoveď hl. kontrolóra NKÚ

 Odpoveď poslancov OZ NKÚ

 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červenec 2020 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031