Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Infozákon / Kontrola samosprávy, info – zákon a hanba?

Kontrola samosprávy, info – zákon a hanba?

Dve pokuty za info-priestupky starostu D.Močku (ktorých dostal už 19) vrátil Krajský súd na ďalšie prejednanie. Jednu nepreskúmal, lebo údajne v spise chýbali listiny. Kto ich startil, prečo si ich súd nevyžiadal? Pointa? Dve udelené pokuty 10 000 Sk a 4 000 Sk sú takto premlčané, lebo vypršala dvojročná doba. Je to náhoda? Alebo dve náhody?
 
          Prezrite si tieto www.brunovce.otvorene.sk , dôkazy, mená zodpovedných účinkujúcich v tomto divadle a  urobte si vlastný názor na úroveň práva v našom štáte!
Ak Vám z toľkej "spravodlivosti"  neprišlo zle, povedzte si úprimne: "Ešte stále veríte tým rozprávkam o zákonnosti o kontrole samosprávy občanmi, poslancami, hlavným kontrolórom o samospráve do ktorej sa za nič na svete nesmie zasahovať o všeobecnom dozore nad dodržiavaním zákonnosti prokuratúrou a   rôznym iným,  ktorým nás neustále kŕmia "?
 
Veci sa   majú podľa mňa najmenej v polovici obcí na Slovensku úplne inak, no stále je málo tých, ktorí sa opovážia verejne povedať pravdu!
 
         Pod ochranou štátu a orgánov „ne - činných“ sa rodia a bujnia    novodobí samosprávni diktátori, zbojníci, podnikatelia so štátnymi miliónmi a „stará dobrá totalita“ sa potichu pretavuje na takzvanú „demokraciu, samosprávu , do ktorej nikto nesmie zasahovať atď.“. Občan je štátom nútený podvolaovať sa často až trestnej činnosti niekoľkých takzvaných činiteľov, ktorí bezhlavým zdvihnutím ruky  rozhodnú o Vašom majetku, alebo o osude celej obce. Samosprávni   súdruhovia sa navzájom združujú, ochraňujú svoje korytá, platia si advokátov z daní občanov, kupujú si za štátne peniaze ďalších kumpánov a zvoliteľnosť na večné veky. Pomstia sa pomocou presunutých a prepojených kompetencií, ktoré bezhlavo dostávajú na udržanie moci od štátu,   nepohodlným občanom, ktorí sa odvážia prehovoriť, že „kráľ je nahý a nieje to kráľ ale zbojník“. V právnickej reči povedané -  odstraňovanie demokratických princípov právneho štátu Čl.32 Ústavy SR. A čo na to právny štát? „Štát sa len roky potichu smeje  z tých hlupákov, čo bojujú za základné práva.“
         Čo myslíte, dokedy sa dá šponovať takéto primitívne bezprávie a často aj trestná činnosť? Dokedy sa bude „ právny štát“ takto zahrávať s občanmi, vymývať mozgy a hrať sa na samosprávnu demokraciu? Dokedy budú pod zámienkou samosprávy vládnuť slobodným občanom štátom dotovaní a chránení novodobí diktátori, ktorí nemusia spĺňať žiadne kritéria, môžu pokojne páchať trestnú činnosť a rozhadzovať obecné peniaze na permanentné pokuty a na svoje odmeny? Je funkcia starostu ozaj tak bezvýznamná, že ju môže vykonávať hoc kto, trebárs „absolvent siedmych ľudových a miestnej krčmy“? Je toto kritérium dostatočné na „manažéra obce“ rozhodujúceho o osude ľudí? Na Slovensku áno!
 
Čo môže proti tomuto bezpráviu urobiť občan v právnom štáte Slovensko ?
 
         Povie sa, môže ísť na výbor, pardon, na obecný úrad na takzvané zasadanie OZ, ak sa o ňom vôbec dozvie a môže sa zaujímať o veci verejné. Môže „hádzať hrach“ na diktátora a jeho kumpánov a ten nakoniec verejne prehlási, že zákon o obecnom zradení neuznáva,   nariadi protiprávne hlasovanie a npr. štyria verní služobníci poslanci, pokorne zdvihnú ručičky, zaprú nos medzi očami,  rozhodnú protizákonne o osude celej obce. A Čo na to prokuratúra? Podľa prokuratúry je to OK, „demokratické, zákonné rozhodnutie“ . Netreba ho zrušiť a sloboný občan právneho štátu Slovensko ho musí bezhlavo rešpektovať, aj keď  ide o podbvod. lebo ináč sa stane  nepohodlným.   (Dôkazy  o tomto šibalstve nájdete tu-  http://brunovce.otvorene.sk/aktualne/umyselne-permanentne-porusovanie-zakona-o-obecnom-zriadeni-podla-uznesenia-okr-prokurastury-trencin-nieje-trestne)   
       Môžete sa dokonca prihlásiť aj za hlavného kontrolóra no výber sa samozrejme zmanipuluje a zasa je všetko OK. Môže podať trestné oznámenia, ale radím Vám, nesmiete sa snažiť dotiahnuť vec do konca. Prepojená polícia a prokuratúra zahrá veci do autu, respektívne aj vznesie obvinenia no  roky, aj desaťročia    nevie a nevie ukončiť.
         Môže urobiť ešte jednu vec. Môže žiadať o informácie a tie nedostane. Potom môžete podať návrh na prejednanie priestupku a podnet na prokuratúru. Prokuratúra spravidla nepomôže, no za priestupok sa udelí vinníkovi pokuta. Zdalo by sa, že spravodlivosť aspoň tu konečne trošku zvíťazila, no je to len ďalší klam a nastupuje na scénu ďalšia  rafinovaná hra na prieťahy a premlčanie. 
                                        
A ako je to v našej obci, resp. v „samostatnom štáte v štáte Brunovce“ ?
 
        Ak ste si prečítali, mnohé ste už museli pochopiť. Starosta Brunoviec Dušan Močko v súčasnosti roky obvinený za rôzne trestné činy,   dostal už  ja úctyhodných devätnásť pokút za porušenie info- zákony i dve cenu najväčšieho nepriateľa informácií. Aj toto hovorí samo za seba. O čo ide? No o čo iné, ako o prachy! Ide najmä o tajenie použitia spoločných obecných a štátnych financií. Prokuratúra Trenčín a OR PZ Nové Mesto n/V odbor skráteného vyšetrovania dosiaľ nedokázal zistiť ani len to, či chronické nesprístupňovanie informácií a  platenie pokút za ich nesprístupňovanie z obecného konta, dokonca vyplácanie neschválených odmien starostovi, nieje náhodou zneužívanie právomoci verejného činiteľa.
 
A čo urobil starosta?
 
         Najal si obecného a zároveň aj súkromného právneho zástupcu JUDr. Radovana Grujbára v jednej osobe a dal sa súdiť. Podľa sprístupnených informácií, JUDr. Grujbárovi z financií daňových poplatníkov obce bolo vyplatené za právne poradenstvo ad-hoc bez bližšej špecifikácie za    r. 2005 a 2006 až 67 544 Sk. A máme byť spokojný,  nič nezisťovať,  lebo zmluva s právnikom to vraj nevyžaduje. 
 
A ako  práve skončili jeho súdy- pokuty za informácie?
 
          Vinu starostu Krajský súd Trenčín nepoprel, no dve veci vrátil na ďalšie prejednanie, lebo vraj výška pokuty nebola dosť zdôvodnená. Tretiu vrátil ako „nepreskúmateľnú“ lebo v súdnom spise vraj chýbala moja žiadosť o informácie a starostove rozhodnutie. Súd si ich nevyžiadal. Neviem či v tomto prípade môže súd prevziať nekompletný dôkazový materiál, vec na záklde toho zrušiť a vôbec na to neupozorniť. Viem ale to, že pracovníčky OÚ Nové Mesto n/V a KÚ Trenčín   Mgr. Kaniariková a Mgr. Ninisová tvrdia a nemám im prečo neveriť, že tieto dôkazy súdu riadne odovzdali. Ešte aj tu by si „nezasvätený poslucháč“ mohol myslieť no dobre, však znova rozhodnú, spravodlivosť sa presadí, len trošku neskôr.
 
Pointa je ale iná:
 
         Dve pokuty v sume 10 000 a 4 000 Sk sú už takto „inteligentne, zákonne“ v právnom členskom štáte EÚ premlčané, lebo zodpovedné orgány neboli ani za dva roky schopné vec ukončiť a po dvoch rokoch už podľa zákona pokračovať v ďalšom konaní, na ktoré veci vrátil súd nesmú. Čo myslíte je to len taká náhoda, alebo úmysel?
 
A čo je nové v súčasnosti v našej „rezervácii“?
 
        Obvodný Úrad Nové Mesto n/V, práve vydal ďalšie tri rozhodnutia, kde udelil starostovi obce Brunovce Dušanovi Močkovi za ďalšie chronické nesprístupňovanie informácií tri „fungl nové“ pokuty v spodnej hranici možností § 42a zákona o priestupkoch.
3. 10 000 Sk, PK 240/2006 - 13.10.2006                
      –––––––––––
       spolu    35 000 Sk
 
a o ďalších troch npr. tajenie informácií,  koľko financií z obecného konta za aké prípady vyplatila obec právnemu zástupcovi obce Brunovce JUDr. Radovanovi Grujbárovi, sa budú ešte prejednávať. 
          Typnime si, budú v právnom štáte Slovensko aj tieto pokuty „zákonne vyriešené premlčaním“, alebo zaplatené z obecného, alebo sa   to orgány pod kontrolou médií budú už hanbiť zopakovať?
 
            Pokiaľ Vás tieto veci zaujímajú, alebo by sa Vám nebodaj zadali neuveriteľné, sledujete www.brunovce.otvorene.sk ,alebo sa kľudne pýtajte tu i na zodpovedných orgánoch právneho členského štátu Slovensko.
          Ešte na jednu maličkosť som zabudol. Idú komunálne voľby. Dušan Močko samozrejme znova v pohode kandiduje, hovorí že ho to baví a prečo nie? Od právneho štátu, orgánov činných v trestnom konaní má zadarmo tú najlepšiu volebnú kampaň, aká sa len dá predstaviť: „Keby to bola pravda dávno by musel sedieť v base a on nesedí“- hovorí si pospolitý ľud miestnych dôchodcov, ktorých je u nás asi 90%. Naviac nemusia desaťročie platiť za kanalizáciu a každé štyri roky pred voľbami, ich starosta dokonca pozve do kulturáku na posedenie, kde im dá zahrať, nachová a možno aj obdarí nejakou dekou a trošku alkoholu na zohriatie a všetko je v suchu. Obce je na ďalšie štyri roky "zachránená".   
 
    
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« duben 2020 »
duben
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930