Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Infozákon / Najväčší nepriateľ informácií žaluje Krajský úrad Trenčín.

Najväčší nepriateľ informácií žaluje Krajský úrad Trenčín.

Dušan Močko podal štyri žaloby na súd - vraj úradníci o jeho priestupkoch rozhodujú nespravodlivo.

            Starosta Močko bol  už 16 krát uznaný vinným, dlhodobo drží  Slovenský rekord  za nesprístupňovanie informácií. Pokuty predstavujú  asi 52 000 Sk.  Všetky priestupky a pokuty boli potvrdené  aj druhostupňovým odvolacím orgánom, Krajským úradom Trenčín.

          Informácie sa týkali  najmä toho,  ako starosta narába  verejnými financiami daňových poplatníkov. Toto je pre neho najháklivejšia záležitosť,  nakoľko  je už roky niekoľko násobne obvinený za trestné činy zneužívania právomoci verejného činiteľa, podvodu atď.  no zodpovednodť dodnes nenesie.

        V našom "štát v štáte Brunovce", teraz už aj v členskom štáte  Európskej Únie,  to stále vyzerá asi takto:  "Nepýtajte sa  na informácie ako starosta šafári s verejnými   financiami daňových poplatníkov. Poddaný musí hlavne odvádzať  desiatky, úctivo sa klaňať novodobým grófom a kto sa odváži poukázať  že kráľ je nahý, toho  dáme na do rúk  ochotným nezávislým orgánom".  Nepripomína Vám to časy nedávno minulé, len preoblečené do demokratického kabáta?  

        Prvých šesť pokút za info - priestuky  starosta zaplatil  úplne provokačne z obecného konta čím, poškodil všetkých občanov obce. Ostatné nezaplatil vôbec, no  všetko je dodnes  v   „pohodičke, všetci nám závidia"!  Veď máme demokraciu, nezávislé orgány, ktoré konajú len podľa svojho svedomia,  samosprávu do  ktorej sa  nesmie za žiadnu cenu zasahovať a kompetencie štátu, presunuté až  priamo až do rúk miestnych  "neobmedzených grófov bez ohľadu na  vzdelanie , schopnosti , charakter, niekde až rovno do šenku". 
 

         V súčasnosti ale zašiel  "vodca" tejto samosprávy priďaleko a pustil sa až do druhostupňového orgánu  v Trenčíne. Najprv vo svojich odvolaniach  poriadne pourážal "prvostupňových" pracovníkov, citujem: Že pracovníčka nemá žiadne právne vedomosti z oblasti vybavovania priestupkov, chýbala na prednáškach kedy sa prednášalo o zavinení páchateľa, vedúca odboru ( t.j. Mgr. Eva  Ninisová z OÚ Nové Mesto n/V) absolútne nemala žiadnu šajnu o prejednaní priestupku a napriek tomu sa podpísala pod uvedené rozhodnutie atď. a tvrdil, že rozhodnutia vydávajú na objednávky“.

            Podľa môjho názoru by takéto dehonestovanie štátneho orgánu a krivé obviňovanie  čestných štátnych  pracovníkov z korupcie -  vydávania rozhodnutí na objednávku,  malo v právnom štáte automaticky znamenať vyšetrovanie a  vyvodenie zodpovednosti, lebo ináč   to minimálne veľmi zle vplýva na dôveryhodnosť a úctu ľudí k týmto orgánom a celému nášmu právnemu štátu. T.j. v preklade,  mnohým  ľuďom je z odpúšťania špinavostí prominentom úplne zle  a vôbec v spravodlivosť nášho štátu už neveria!    Nestalo sa,  stal sa pravý opak!

 

        Najväčší nepriateľ informácií Dušan Močko,  posmelený tým, že nemusí sprístupňovať informácie,  môže beztrestne  urážať, zosmiešňovať, obviňovať z korupcie  konkrétnych štátnych úradníkov a dokonca platiť pokuty za svoje priestupky z obecného, práve zažaloval Krajský úrad Trenčín na súde a to údaje až štvornásobne - vraj rozhodujú voči nemu nespravodlivo.

Sledujte ako bude pokračovať toto divadlo, ktorého druhé dejstvo sa práve rozohráva na doskách  Slovenskej demokratickej scény  s novým rozmerom, teraz už v členskom štáte Európskej Únie !!!

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« listopad 2021 »
listopad
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930