Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Keď ma neodmenia, dám si "samoodmeny a vy pacte dane".

Keď ma neodmenia, dám si "samoodmeny a vy pacte dane".

Starosta obce Brunovce D.M. zažaloval štyroch občanov, ktorí sa odvážili verejne prezentovať „neskutočné šibalstvá „ samosprávneho resp. samovládneho činiteľa a povedali "kráľ je nahý". Vraj tým poškodili jeho osobnosť a žida odškodné pol milióna, no prokuratúra ho práve obžalovala, lebo sa "odškodňuje" aj sám.
  

Po štyroch rokoch bolo vytýčené hlavné pojednávanie na 13.05.2009 o 08:30h na Okr. súde v Novom Meste n/V. Všetci obžalovaní, ich právna zástupkyňa a sudkyňa zbytočne čakali v súdnej sieni na navrhovateľa starostu D. M. z obce B. Na súd neprišiel, ani sa neospravedlnil a jeho právny zástupca JUDr. Radovan Grujbár sa vzdal jeho zastupovania. D.M. klamal  že nedostal pozvánku,  no návratka pozvánky  je v súdnom spise aj z jeho podpisom. Súd mu udelil pokutu 5000 Sk t.j 166 eur.

Takéto konanie z jeho strany nieje ničím novým. Nedostavoval sa ani  na priestupkové konania, konania OÚ ŽP atď. a polícia ho "nedokázala"  predviesť.  Z praxe by skôr bolo čudné, keby niekoho vôbec rešpektoval,  keď ho činitelia denne presviedčajú,  že nemusí.

 

odkaz:

http://www.ta3.com/sk/relacie/23_hlavne-spravy/6920_hlavne-spravy-z-13-maja     príspevok je v 06:03 min


Starosta D.M. bol po obžalobe za falšovanie  verejnej listiny, uznesenia o rozpočte obce,  práve  znova obžalovaný za vyplácanie neschválených odmien.   /Druhé pojednávanie  za falšovanie verejnej listiny,  kde ide zasa len o peniaze, bude 21.05.2009 o 08:30 na okr. súde Nové Mesto n/V, lebo starosta sa na prvé nedostavil. Vraj mal kolaudáciu o ktorej však vedel asi mesiac dopredu.  Prišlo nás asi pätnásť  ľudí,  svedkovia , médiá a  jeho nový právny zástupca JUDr. Vladimír  Fraňo z Nového Mesta n/V, ktorý ho   ospravedlňoval  až na pojednávaní,  takže sme sa zo súdu  vtedy museli pobrať domov. /

     

     Teraz je novo obžalovaný z ďalšieho trestného činu, porušovania povinností pri správe cudzieho majetku - tzv. "samoodmeny".  /Jeho "spol.", poslanci J.Č a I.M. za toto  falšovanie už boli potrestaní,  no  dostali len podmienku, takže v "pohode"./

      V r. 2004 a 2005 si Dušan M.  nezákonne prilepšil k svojmu platu „smoodmenami“  sumu 105 000 Sk. Obdobné „Samoodmeny“, ktoré si prideľoval aj v r. 2000, za "dobrú prácu",  zodpovedné orgány  už premlčali tak isto,  ako asi päť  iných tr. činov v súvislosti s kanalizáciou, falšovaním čestných prehlásení, urbárstvom,  podvodným vydržiavaním majetku občanov Brunoviec ....  

       Samoodmeďovanie starostu je u nás zdá sa populárny šport.  Každá stotisícka bokom do vrecka verejného činiteľa určite poteší a bežný daňový poplatník lietajhúci po roliach s motykou o takommto   požitku  ani nesníva. Aj od roku 1991 sa Dušan M. podobne odmeňoval,  no tu svoje "samoodmeny" bez schválenia OZ   aj  zdôvodnil. Vraj za to obci požičiaval rozbrusovačku,  ako hovorí zápisnica OZ z tohoto obdobia. Samozrejme orgány  ako obyčajne v pohode premlčali de - facto dali zelenú.  

        Zástupca strostu  Jozef Čaňo a poslanec Igor Moravčík sa včera pre médiá solidárne vyjadrili, že si vyplácanie neschválených odmien starostovi  v r. 2004 a 2005 vôbec nepamätajú. Veď ozaj, čo by si aj pamätali na taká malichernosti,  keď sú tu v hre iné milióny, falšovanie uznesenia - podvodný odpredaj skrachovaných nájomných bytov, ukradnuté urbárstvo...! Starosta tejto "bohatej"  obce B. z 550 občanmi si načierno šupne do vrecka nejakú tú stotisícku,  "veď to   ozaj nestojí za to, aby si poslanci vôbec pamätali" !? Možno sa po súde rozpamätajú a  prebudia sa ľudia aj v iných „Dolných Výplachoch“.

odkaz: http://www.ta3.com/sk/reportaze/120823_starosta-si-dal-odmenu-sam-sebe-zrejme-nezakonne

 

       Určite si mnohí  starostovia,  na úkor daňových poplatníkov  bežne   v medziach bezubého zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení  v medziach  demokratického a právneho členského štátu EÚ,  slušne prikrádajú.  Všetci to vedia,  že dostať sa k takémuto korytu, je výhra na celý život a preto sa tam hrnú aj mnohí neschopí a sprostí. Na  túto funkciu totiž neexistujú žiadne odborné kritériá,  môže ju vykonávať hoc kto!!!    Zadarmo auto, nekontrolovateľná pracovná doba, pod rukami milióny, chľast, potrava, školenia,  telefóny, úradníčka čo pracuje miesto starostu a obrovský dar od štátu, právomoci na potrestanie nepohodlných občanov, čo sa opovážia prehovoriť. To sú bežné požitky takejto  beztrestnej verejnej funkcie, predĺženej ruky štátu a novej totality najmä v malých obciach, pod názvom samospráva.   A tak sa stáva,  že mnohým ani to nestačí a pažravosť prekračuje všetky medze. Vlastnú zodpovednosť nepoznajú, vzdelanie nemajú  a tak začnú doslova rabovať, lebo môžu. Štát ich denne presviedča,  že sa im nič nestane, združenie im poskytuje obecných advokátov.  V Brunovciach sa ale časy zrejme začínajú meniť, pohár trpezlivosti, dehonestovania polície, prokuratúry, súdov … už zrejme úplne pretiekol! Vaď  prokurátopr, vyšetrovateľ, sudca, ani vedúci odboru ŽP...., nemôže byť donekonečna  ignorovaný.   


Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930