Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / "Máme máj, no nenáme samosprávu".

"Máme máj, no nenáme samosprávu".

V Brunovciach máme máj a pod májom máme .....
Znenazdajky, bez spevu, veselosti a ľudových tradícií,  tu ktosi potajomky na prostred dediny, nad rozbitú búdu zarazil takzvaný   máj. Ľudia vravia: „Je to veľmi špatný máj, taký nikde nemajú. Je tak špatný, ako celá táto dedina aj s jej vedením, pekný by sem ani nehodil“. Ani máj už teda nedokáže oklamať verejnosť, že pod májom je všetko v poriadku. Veru nieje a ešte sa len uvidí!!!
Stačí sa dívať s otvorenými očami, alebo sa pokúsiť zúčastniť takzvaného zasadania OZ a hneď pochopíte. 
        K máju vedie len pol cesty, lebo tú obec nevie desať rokov dokončiť, vraj nie sú peniaze. Pred májom  stojí založený kultúrny dom a za nim takzvaný obecný úrad so sliepkov na embléme a smetiskom na okolí. Výstižný emblém – je tá naša sliepka. Sliepka ktorá nedokáže zniesť zlaté, ba ani obyčajné. Znáša len samé „záprtky – protesty prokurátora  upozornenia a podvody, ktoré prokuratúra našťastie stále premlčiava“.   Kto tejto „vláde“ vlastne bráni konať zákonne? Ľudia, ľudská blbosť,    samovláda jedného človeka, alebo všeobecný dozor prokuratúy nad dodržiavaním zíkonnosti?  Zasadanie   sa v pohode už nekonalo od 28.02.2008, zástupcovia občanov, poslanci  podľa starostu vraj nemajú čas vládnuť, zrejme  niet čo riešiť. Poslanec Ing. Slavomír Majerník to už úplne vzdal, jednoducho nechodí už vyše roka.
      Na   24.04. 2008 bolo síce zasadanie akože zvolané, no starosta Močko ho desať minút pred zasadaním zrušil, vzal nohy na plecia a upaľoval preč, lebo už prichádzali na zasadanie občania.  Takto si strieľa z ľudí. Je to pre neho bežné v tejto „rezervácii“, lebo občania spia hlbokým spánkom a vytŕčajú len ušiská spoza zamknutých brán a prokuratúra len "do nemoty" upozorňuje a upozorňuje. Občania majú toho už dosť! Ďalší pokus o zasadanie OZ je vyhlásený na 14.mája 2008 o 17,00 hod. Má naň prísť proatestovať proti zákonom tohto "štátu v štáte", aj sám pán prokurátor. Už protestoval a upozorňoval asi 26 krát a samovláda nie a nie poslúchnuť.  Napráska  im teraz   poriadne  po zadku, aby si zapametali z koho si budú robiť vrtuľu?  
      Na programe sú znova Baraky, ktoré obec "vydržala a nechala spadnúť a aj slávene obecné nájomné bytovky na cudzom pozemku, do ktorých nafukoval štát 24 mil Sk a občania po 60 tisíc, no bývanie je v lufte a prachy v čudu. Firma ktorá nespĺňala podmienky a  vybrala ju obecná výberová komisia zložená zo zástupcu strostu Jozefa Čaňu, poslancov OZ a hlavného kontrolóra Ing. Milana Majerníka zmizla, výberové konanie bolo zistené Úradom pre verejné obstarávanie  ako nezákonné. Pravda sa teda rýchlo ukázala, no na škodu našich spiacich spoluobčanov, voličov, ktrí sa na bytovky dopredu skladali.   Byty mali byť dávno dokončené v iných obciach dávno bývajú, no Brunovce sú vždy „jednotka“. Čo myslíte ufujazdí zasa pán starosta Močko pred zasadaním OZ a naši zástupcovia nebudú mať čas na vládnutie ???? Nenechajte si ujsť toto predstavenie, ide o vaše prachy, zobuďte sa a  príďte „povzbudiť“ .  
   
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930