Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Podľa zástupcu starostu Jozefa Čaňu, "poslanec Prosňanský len afektoval".

Podľa zástupcu starostu Jozefa Čaňu, "poslanec Prosňanský len afektoval".

Zástupca starostu Jozef Čaňo dňa 6.augusta 2009 pre TA3 vyhlásil, že poslanec Martin Prosňanský, ktorý sa vzdal mandátu na zasadaní OZ 30.06.2009 verejným vyhlásením, vzdávam sa funkcie poslanca, sa vraj nevzdal, lebo to podľa neho len tak afektoval.
Určite by bolo prirodzené,  keby zástupca starostu aspoň trochu ovládal zákon, akceptoval upozornenie prokurátora, nehlásil  bludy,  keď vie aj so zapisovateľom zápisnice I. Moravčíkom,  že práve  Brunovskou novelou  zákona 369/1990 Zb. bol  "afektový paragraf zákona o obecnom zriadení" dávno riadne upravený. Bolo to po tom,  čo "afektoval"   v r. 1991  starosta Dušan Močko. Vtedy  sa verejne na zasadaní OZ 25. 1.1991 vzdal svojej funkcie, presne tak,  ako teraz poslanec Prosňanský. Potom to popieral, klamal celú obec, vyhadzoval zvolených poslancov, nezákonne vymáhal miestne dane, nadeľoval si odmeny,    lebo vraj sa nevzdal,  bolo to len v afekte. NRSR jeho afekty neakceptovala už ani vtedy!  Vypísala na základe jeho právoplatného vzdania sa na uvedenom zasadaní nové voľby a upravila §25 zákona o obecnom zriadení. Prokurátor zasa udelil v tejto veci samospráve Brunovcve upozornenie prokurátora Pd 5008/94-2, ktoré sa nachádza na obecnom úrade, kde ho majú poslanci k dispozícii a ktoré práve odignorovali. Celú  problematiku vzdávania sa mandátu poslancov a starostu prokurátor v upozornení riadne vysvetlil, takže žiadna ľudová tvorivosť ani žiadne táraniny o afektoch,  tu po tomto upozornení prokurátora určite neobstoja!
Ak sa poslanec vzdá svojho mandátu priamo na zasadaní,  zapisovateľ je povinný zapísať túto skutočnosť  do zápisnice a takéto vzdanie  nieje možné vziať späť. Žiadane ustanovenie zákona 369/1990 Zb. v znení neskorších predpisov nepojednáva   o možnosti afektovania pri  vzdávaní sa mandátu,  ani o možnosti falšovania zápisnice o vzdaní sa mandátu,  ktoré bolo prevedené na zasadaní obecného zastupiteľstva.
Určite je aj prirodzené,  že poslanci na verejnom zasadaní OZ nemajú žiadne právo afektovasť v tak vážnych veciach. Skôr je pravda,  že už viacerí sa chceli vzdať svojej funkcie pre to,  čo vystrája starosta Dušan Močko, dokonca mu zástupca Jozef Čaňo mal  mesačne kontrolovať faktúry a mali zasadať každý mesiac.  Oznamovali,   že starosta ich ignoruje, neinformuje a robí si bez nich čo sa mu len zachce, ako sa a zistilo niekoľko krát priamo na zasadaní. Poslanci nevedeli o pokutách obci za nepovolené vypúšťania miestnej  ČOV do kanála Váhu,  50 000 Sk  za  nezákonné výberové konanie na zhotoviteľa nájomných bytov  za nezmyselné prehraté starostove  súdy proti občanom,   atď. ktorými sú poškodzovaní  všetci občania, ktorí za to vôbec nemôžu.   
Inak práve poslanec  p. Prosňanský sa  niekoľko krát odvážil vyjadriť svoj názor k týmto veciam,  verejne  na zasadaní.


Odkaz na správu v TA3 tu:

http://www.ta3.com/sk/reportaze/128348_dalsie-trestne-oznamenie-v-brunovciach   
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930