Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Podporte petíciu za zákon o nakladaní s obecným majetkom. Týka sa aj Brunoviec!!!

Podporte petíciu za zákon o nakladaní s obecným majetkom. Týka sa aj Brunoviec!!!

Nakladanie s obecným majetkom sa v mnohých prípadoch zvrhlo na okrádanie občanov a výnosný kšeft pre vyvolených "samosprávnikov". Zákon o obecnom zriedení síce stanovuje ako hospodárne je samospráva povinná s nim narábať, no tieto „keci“ v praxi už len málo kto berie vážene, lebo za jeho porušovanie nieje stanovená zodpovednosť. Občania musia vynaložiť veľké úsilie, aby odhalili zlodejčiny, falšovanie, podvody a dokopali políciu a prokuratúru k tomu, aby obžalovala vinníkov, tak ako sa to konečne podarilo v Brunovciach, kde trúfalosť prekročila všetky medze a už bežia obžaloby a súdy "samosprávnikov".
 

Skupina právnikov zo združenia VIA IURIS, pripravila návrh novely zákona, ktorá by zamedzovala korupčnému predaju majetku obcí a aspoň  časť samovlády by sa takto znemožnila. 

Samosprávy,  inými slovami miestne samovlády  sa rýchlo vyškolili vo verejných „podvodoch v zmysle zákona“, bez vyvodenia trestnej zodpovednosti,  pod ochranou právneho štátu.  Neštítia sa už žiadnych, ani verejuných špinavostí, okrádania neinformovaných prostých občanov, predajmi „vopred určeným kumpánom“ hlboko pod cenu. Pre čo asi? No samozrejme pre prachy do vlastného vrecka na úkor občanov.

Lebo poškodený občan, resp. podatel podnetu,  podľa prokuratúry vraj nieje takouto zlodejčinou zo spoločného opoškodený. Nesmie nahliadať do spisov, nesmie dostať uznesenie, nieje  účastník,   keď sa rozkráda spoločný obecný majetok všetkých daňových poplatníkov obce. Každý kto trošku sleduje činnosť miestnych samovlád a novodobých miestnych grófov na Slovensku, si dokáže ľahko odpovedať, komu to vyhovuje. Ide o prachy, úplatky, do vreciek rôznych nenažrancov, ktorí sa dostali ku korytám a požívajú štátnu imunitu. Na občanoch sa stále môže orať, ohlupovať, uvaľovať dane   nezákonným spôsobom. Bás aký hlupák,  ktorý sa dotane ku korytu, Vás môže hnať po exekúciách a úrady ho akceptujú,  lebo je prepytujem verejný činiteľ samosprávy.  

Keby platil podobný zákon ako navrhuje VIA IURIS a nie bezzubé táraniny o hospodárnom narábaní s obecným majetkom uvedené v dobrovoľnom zákone o obecnom zriadení č. 369, ktorý už nikto neberie vážne, nebolo by možné, že by npr. štyria poslanci, ktorí nemajú o skutočný chod obce záujem „odhailovali“ predaj skrachovaných nájomných bytov a okolitých pozemkov hlboko pod trhovú cenu, dvom cudzím občanom a naviac nerešpektujúc ani políciu a prokuratúru, ktorá zistila, že ide o súkromný majetok ukradnutý a prepísaný na obec trestným činom podvodu!!

Návrh zákona môže každý občan,  aj občan  "samosteného štátu Brunovce",  podporiť formou elektronickej petície na webovej stránke.

http://www.viaiuris.sk/kampan/Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930