Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Podvod na podvod, kto tu klame a dokedy ešte ?

Podvod na podvod, kto tu klame a dokedy ešte ?

Už sú v hre desiatky miliónov a ďalší predaj odcudzených nehnuteľností. Poslanci odhalsovali uznesením OZ č. 11 zo 4.08.2008 predaj skrachovaných nájomných bytov Prvej stvebnej sporiteľni. Riaditeľ komunikácie Prvej stavebnej sporiteľne Miloš Blanárik v TV TA3 hovorí, že Prvá stavebá sporiteľňa nikdy s obecným zastupiteľstvom v Brunovciach nerokovala... Uznesenie je sfalšované, zmluva neplatná, no na stavbe zrazu ktosi zatepľuje!?
Televízia TA3 priniesla túto reportáž:
 
       Čo sa to deje v Brunovciach? Práve sa tu masovo  zatepľuje. Starosta zatepľuje svoj dom, neznáme osoby zatepľujú skrachované nájomné byty ....   Polícia stíha podvod, falšovanie uznesenia OZ č. 11 zo 4.8.2008 a machinácie pri verejnej súťaži, výbere zhotoviteľa nájomných bytov, ktorý stavbu nedokončil peniaze minul a  zmizol. Starosta prehlasuje, že firma ho podviedla,  skutočnosť ale je, že podviedol ten ,kto vybral vo výberovom konaní firmu, ktorá nemala platné podklady.   
       Občania Brunoviec, potencionálni nájomníci tešiaci sa na nové lacné bývanie na ukradnutých pozemkoch pri smradľavej čističke , ostali na holičkách. Ďalší falšuje uznesenie, aby budovu predal nejakým osobám.  Ide tu o hodnotu 22 mil Sk a  vyše hektára stavebných pozemkov v intraviláne obce, ktoré sa starosta Močko potichu, popri tejto divočine  snaží sfalšovaním uznesenia a klamaním poslancov, fúknuť dvom osobám, údajne zástupcom  Prvej stavebnej sporiteľni, no zmluva ktorú podpísall hovorí úplne niečo iné.    Starosta je pred kamerami stále ako "národný hrdina samosprávy",   tvrdí že všetko je v poriadku.  Zástupca Prvej stavebnej sporiteľne p. Blanárik zasa tvrdí,  že o ničom nevie a zo samosprávou Brunovce v takejto veci ani vôbec nerokovali. Poslanci OZ,  ktorí schvaľovali  uznesenie o odpredaji Prvej stavebnej sporiteľni mlčia  i poďalšom zasadaní , kde boli vyzvaní, aby vec  vysvetlili a čo mienia urobiť.  Audionahrávka TU:
Nevysvetlili, ale ďalšie predaje s ktorými sa Močkovi  akoby roztrhlo vrece,   už  neschválili.   
         Aký podvod sa to tu zasa odohráva? Kto sa tu chce znova miesto legálneho vysporiadania nabaliť na ukradnutom urbárskom majetku? Kto sa chce zmocniť 1.2 ha ,  120 Sk za m2,  urbárskych pozemkov,   ktoré starosta s notárom M.Dzamkom „vydržali“ a podvodom previedli na obec?    Kto tu klame a falšuje? Poslanci,  Močko, Prvá stavebná sporiteľňa? Toto je teraz úloha pre dvoch nemenovaných  nezávislých vyšetrtovateľov  OR PZ Trenčín,  aby veci vyšetrtili a vyvodili trestnú zodpovednosť. 
 
Genéza:   
 
 1. Pozemok bol ukradnutý podvodným vydržaním. Podvod je vyšetrený, ale trestná zodpovednosť za tr. čin podvodu bola rafinovane premlčaná, takže vinníci nenesú trestnú zodpovednosť  smejú sa okradnutým a ukradnutý majetok v pohode pod dozorom štátu v zastúpení prokuratúry SR,  predávajú ďalej.       
 2. Na tomto pozemku zorganizoval starosta  stavbu nájomných bytov, obec vybrala dopredu do našich občanov záujemcov, po 50 tisíc Sk.
 3. Výberové konanie zhotoviteľa stavby bolo Úradom pre verejné obstarávanie vyhodnotené ako nezákonné,  výberová komisia vybrala firmu bez platných dokumentov, Úrad pre verejné obstarávanie SR,  za to udeľuje pokutu.
 4. Zhotovieľ, „vybraná firma“   minula  štátnu dotáciu, stavbu nedokončila a zmizla. Firmu predali "bielemu koňovi"  aj so záväzkami. Vec odvysielala TA3.  http://www.ta3.com/sk/relacie/7_cierny-peter/3944_tragedia-v-kezmarku-bytovka-v-
 5. Ministerstvo výstavby k vôli porušeniam zákona odstúpilo od zmlúv.  16 259 000 Sk   musí obec Brunovce štátu vrátiť.  
 6. Starosta oznámil poslancom, že stavbu predáva Prvej stavebnej sporiteľni, ktorá ju dokonči a predá byty do súkromného vlastníctva solventným záujemcom,  ktrý si to môžu dovoliť.  Poslanci uznesením predaj schválili.
                    
 Podvod pokračuje!
 
 1. Starosta sfalšoval a zverejnil pozmenené uznesenie poslancov OZ a použil ako pravé. Stavbu nepredáva Prvej stavebnej sporiteľni ako OZ schválilo, ale dvom fyzickým osobám, E.Pavlisovi a A.Demianovičovi s ktrými už strosta aj podpísal zmluvu.
 2. Z hrôzou sa zistilo, že im nepredáva len stavbu, ale s ňou pod cenu, aj 1.2 hektára okolitých našich ukradnutých pozemkov v intraviláne obce o ktorých  OR PZ Topoľčany vyšetrilo, že boli "vydržané"  podvodom.  
 
Nezávislá polícia a prokuratúra poverená všeobecným dozorom na zákonnosťou stíha : 
 
  • Falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny uznesenia OZ  zo 4.08.2008 o predaji.
  • Prípravu trestného činu podvodu.
  • Trestný čin machinácie pri verejnej súťaži za vybranie neoprávnenej firmy.
  • Úrad pre verejné obstarávanie udeľuje pokutu za porušenie zákona o verejnom obstarávaní.

       

        Ako to skončí, sledujú médiá.

          Prvá otázka  na túto tému obyčajen býva: "Kto ho kryje ? Polícia,  prokuratúra,  alebo niekto z hora?"  
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930