Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Pohŕdanie súdom? Alebo marenie súdneho rozkazu?

Pohŕdanie súdom? Alebo marenie súdneho rozkazu?

Dnes 21.05.2009 o 08,30 h sa konalo druhé hlavné pojednávanie so starostom Dušanom Močkom za falšovanie verejnej listiny, lebo sa odvolal voči súdnemu rozkazu, kde dostal okrem iného aj zastavenie výkonu verejnej funkcie starostu na tri roky. Až na pojednávaní sudca oficiálne oznámil, že D. Močko je práce neschopný a sudca JUDR. Pavlovič tiež, takže pojednávanie odložil. Po obede bol D.Močko ako obyčajne už práce schopný. Jeho auto provokačne parkovalo pred obecným úradom. Úradníčka p.Facúnová oznámila, že v budove práve nieje, lebo odbehol niekam s jedným pánom. Po nahlásení polícii sa už neukázal a auto prišiel zobrať jeho syn, ktorého pred domom so smiechom a gestikuláciami čakala celá rodina „ako s tým len náramne vybabrali“.
 

         Bežný človek si takúto provokáciu verejné pohŕdanie súdmi nevie ani len predstaviť, každý má pred súdmi rešpekt. Na takéto výčiny  musí byť naozaj hrošia koža a chorobná trúfalosť, no u niekoho komu sa to roky toleruje, sa to  zrejme stane bežné. Na súd sa ospravedlním z dôvodu práce neschopnosti a v zápätí sa provokačne verejne otŕčam pred úradom, dokonca s autom, „pozrite sa čo som ja, čo je pre mňa nejaký súd“! Minulá pokuta od sudkyne, 5 000 sk -165 Eur za nedostavenie sa na pojednávanie, sa teda úplne minula účinkom.

       Toto ale nieje všetko. Na súdne pojednávanie sme sa dostavili všetci zo strany podateľov podnetu, lebo pojednávanie bolo riadne vytýčené, nikto ho nezrušil a deň pred tým nebolo v spise v trestnej kancelárii žiadne ospravedlnenie. Každý normálny človek rešpektuje súd bojí nedostaviť, keď ho predvolajú na súd a bojí sa aj pokuty. Dostavila sa dokonca aj úradníčka Obecného úradu Brunovce p. Gabriela Facúnová, ktrá rešpektovala platné predvolanie. Ostatní svedkovia poslanec Jaroslav Šutovský i zástupca starostu J.Čaňo,  Igor Moravčík a ďalší  ktrí boli za falšovanie verejnej listiny dokonca už aj  potrestaní,  jednoducho neprišli, zrejme nejaký Močkov pokyn bol pre nich viac,  ako právoplatná predvolánka na riadne vytýčené pojednávanie. Bude veľmi zaujímavé, aké pokuty im udelí súd teraz, či bude Močkovi umožnené takéto konanie aj naďalej,  kedy bude ďalšie pojednávanie a Močko skončí svoju hru  verejného  "tajného" činiteľa s obecnými miliónmi a majetkom občanov.   


Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« září 2021 »
září
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930