Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Poslanci znova odhlasovali „okradnutie“ občanov Brunoviec, Čaňo starostu verejne usvedčil z falšovania!

Poslanci znova odhlasovali „okradnutie“ občanov Brunoviec, Čaňo starostu verejne usvedčil z falšovania!

Najprv 4.8. 2008 schválili návrh starostu, ktrým bolo zneužité meno Prvej stavebnej sporiteľne v predaji nehnuteľností. Tá o ničom nevie. Starosta zápisnicu v zápätí sfalšoval a predáva dvom súkromným osobám, ktoré na pozemkoch už dávno podnikajú, ako by boli už ich. Jedni tvrdia, že zmluvu o predaji vôbec nevideli. Druhí sa v „priamom prenose“ verejne priznali, že zmluvu s dvoma súkromnými osobami videli, no napriek tomu hlasovali vedome pre odpredaj Prvej stavebnej sporiteľni. Názorná ukážka. Skrátka hlasovanie bez bez rozumu ako obyčajne, falšovanie uznesení a zápisníc veselo pokračuje, to čo Močko povie je zákon.
             Medializáciou, trestným oznámením, falšovaním uznesenia,   bola samospráva Brunovce „dokopaná“ až do zasadania, ktoré sa konalo 6.11.2008. OZ malo šancu odstrániť dlhoročný podvod a poškodenie vlastníckych Ústavných práv občanov Brunoviec  k ich urbárskym pozemkom v intraviláne obce. Mohlo zrušiť uznesenie, kde dňa 4.8.2008 odhlasovali predaj týchto nehnuteľností a rozostavaných nájomných bytov Prvej stavebnej sporiteľni a priniesť občanom vlastníkom nehnuteľností peniaze. Išlo o uznesenie, ktoré starosta ďalej sfalšoval a prerobil v prospech dvoch súkromných osôb, ktoré tu chcú prevádzať svoje podnikateľské aktivity a dostať sa lacno k ďalším stavebným pozemkom, samozrejme že ich podvod z vydržaním netrápi.  
            Zástupca starostu Jozef Čano a poslanci   boli pred týmto zasadaním písomne vyzvaní, aby nedovolili odpredaj nehnuteľností dvom súkromným osobám, až dokedy nebude braný ohľad na vlastnícke právo okradnutých občanov Brunoviec vlastníkov a dedičov nehnuteľností, na ktorých dal stavať D.Močko takzvané obecné nájomné byty. 
           Zástupca starostu a poslanci ale  verejne ukázali, že kašľú na všetky vlastnícke práva občanov, všetky dôkazy, celú genézu prípadu, uznesenie vyšetrovateľa PZ ktorý zistil podvd, Ústavu SR a "sväté" je pre nich jedine podvodné vydržanie nehnuteľností starostom D.Močkom a prepis  na obec.
          Najväčšie prekvapenie spôsobilo chovanie   poslanca Jána Mitošinku, ktorého Močko kedysi nazval „Nevedko“ keď na zasadaní bojoval proti nezákonným  vydržaniam. Roky bojoval proti Močkovým nezákonnostiam, osobne s nami bol upozorňovať aj notára Mgr. M.Dzaku na podvod s vydržaním a prepisom týchto nehnuteľností na obec a teraz v pohode hlasuje za ich „ďalšie ukradnutie“   v rozpore so svojim predchádzajúcim konaním, alebo svedomím?      
          Vo svojom vystúpení spolu s poslancom Jaroslavom Štovským sa taktiež verejne usvedčili, že na  zasadaní 4.8.2008 oni vedeli, že majetok sa nepredáva Prvej stavebnej sporiteľni, ale súkromným osobám  p. Pavlisovi a Demianovičovi,  no napriek tomu vedome dvakrát hlasovali za predaj  Prvej stavebnej sporiteľni!!!
     Poslanci na záver odhlasovali akúsi zmluvu o predaji nedorobenej bytovky, ktorú verejne ani neprečítali.  S ňou  odhlasovali z neznámych dôvodnou aj odpredaj   10788 m2 okolitých urbárskych nehnuteľností parcela č. 61/1 dvom súkromným osobám.   Samozrejme brunovčania, vlastníci a dedičia, nedostanú   za tieto svoje nehnuteľnosti, ktoré mali desaťročia evidované v pozemkovej knihe, vďaka tomuto zastupiteľstvu nič, i keď si mohli rozdeliť minimálne 1,5 milióna Sk. Poslanci OZ dokazujú občanom: „Podvodné Močkove vydržanie je pre nás sväté, zastupiteľstvo odmieta v pokoji bez súdov vyriešiť vaše porušené vlastnícke práva o ktrých dobre vie,   odkazuje  občanom,  " môžete sa súdiť, my sme vaše majetky  predali!“
 
Celková odpredávaná rozloha  urbárskych parciel 61/1 /pôvodné  značenie 81/9 a 10/  ktorú odhlasovali poslanci OZ dvom súkromným osobám je: 11742 m2,
Poslanci OZ ju  predávajú za  nereálnu cenu  1,5 mil Sk,  t.j.   128 Sk / m2. V Brunovciac a v okolitých dedinácch sa 1m2 pedáva asi za 840 Sk. !!! 
                             
V prípade reálnej ceny cca  840 Sk/m2,  by to bolo  – 9.8 mil Sk
Keby sa suma delila  nie 25, ale cca 60 oprávnených vlastníkov  urbárnikov, teraz by každý dostal po
163 000 Sk , no vďaka podvodom a hlasovaniu  poslancov  nedostanú nič!!!  
Názor na to čo sa tu udialo,   ako v Brunovciach  vlastníkov a dedičov sprosto a verejne okrádajú o ich majetky, kto je za to zodpovedný,  si ľahko urobíte sami aj podľa autentických nahrávok  a dôkazov,  ktoré  Vám na týchto stránkach  prikladám,  keď sa už bojíte prísť na takzvané zasadania a postarať sa  sa aspoň o svoje vlastné peniaze!!! 
 
 Pointa:
Viacerí poslanci hlasujú aj naďalej bez hlavy, bez rozumu, ako keby mali od Močka porobené. Je im jedno či predávajú dvom súkromníkom,   alebo sa zneužije Prvá stavebná sporiteľňa, či sa ukradnú pozemky občanov, či tým niekoho poškodia, zbadajú sa,  až keď  si koledujú o zlatú mrežu. Hlavné je, čo Močko zavelí, resp. sú tu asi úplne iné záujmy a poslanci sú  zbytoční, do počtu. Aj tak si Močko vyrobí sfalšuje a podpíše  uznesenie aké kedy potrebuje a keby sa občan neohásili, poslanci sú ticho. Jedni hovoria  že nevedeli, druhí sa priznávajú že vedeli, vidia že je zle. Je jasné, že Močko  ktorý dal 4.8.2008 dvakrát hlasovať  odpredaj pre Prvú stavebnú sporiteľňu,  musel vedieť o čom dáva hlasovať a teraz sprosto klame, lebo nerátal že veci sa odhalia.    Nešlo určite  o žiadny omyl, všetko je na zázname. Zrejme   to bol zastierací manéver, využiť na háklivý odpredaj podvodom vydržaných nehnuteľností,  známe a dôveryhodné meno Prvej stavebnej sporiteľne.  Čaňo ho nakoniec musel o podvode verejne pred všetkými  usvedčiť, lebo inak by to zvalil na neho.  Celé je to len nechutná hra na samosprávu,  ktorá tu v zmysle zákona 369/ 1990 Zb.  neexistuje, s katastrofálnymi následkami na občanov. 
 
A tú sú ich niektoré zlaté perly:
 
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930