Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Poslanec Šutovský tvrdí, dôvodom nedokončenia nájomných bytov v Brunovciach je „flustrácia a emigrácia“.

Poslanec Šutovský tvrdí, dôvodom nedokončenia nájomných bytov v Brunovciach je „flustrácia a emigrácia“.

Ešte raz k zasadaniu 13.11.2007. Okrem potriasania rúk starostu Močku s Jánom Mitošinkom, bývalým jeho najväčším nepriateľom , sa tu odohrali aj ďalšie závažné veci.
Poslanec  Šutovský tvrdí,  dôvodom nedokončenia nájomných bytov v Brunovciach je  „flustrácia a emigrácia“.

Takto vyzerá auto opravovňa HD Elektonic s.r.o a HD Elektronika s.r.o., č.d 93a, poslanca J.Šutovského, na ulici."Ako dobre je byť Močkovým poslancom, len nech by sa to skúsil niekto druhý!"

       Na  zasadaní 13.11.2007 médiá neboli. Hneď nadobudlo tú „správnu tvár“. V urážaní prítomných občanov vystriedal Moravčíka nový starostov spojenec, poslanec Jaroslav Šutovský, so slovníkom ako „hovno prisťahovalecké, hajzel“ atď.
     Záchvat zúrivosti dostal, hneď ako sa spomenuli jeho nepovolené podnikateľské aktivity, jeho okupácia obytného územia záplavou pokazených automobilov na jeho nepovolených parkoviskách a skládkach a autoopravovňa, ktorú  vďaka svojmu spojencovi starostovi Močkovi a "odbornému garantovi" Spločného úradu samosprávy Nové Mesto n/V Ing. M.Miklánkovi,  môže roky v pohode, nepovolene prevádzkovať rovno na miestnej komunikácii, pokojne ignorujúc všetkých - Dopravný inšpektorát, OÚ pre cestnú dopravu, Krajský stavebný úrad Trenčín a dokonca, až po Slovenskú stavebnú inšpekciu, ktorá nepovolené kativity znova zistila, potvrdila a vyzvala na riešenie.   
       Celé toto niekoľko minutové „zasadanie“  si tento krát zobral do parády starosta Močko, ako za "starých dobrých časov" a sám ho viedol  až do samého konca, akoby už zástupcovi starostu  nedôveroval.  Neurčil zapisovateľa, ani overovateľov, veď "má v rukách  samosprávu".  Zamietol žiadosť o doplnenie zasadania o najpálčivejší bod, prečo sa nedokončia v zákonnej lehote nájomné byty financované štátnymi a obecnými miliónmi a o niekoľko minút po zložení sľubu dvoch nových poslancov okamžite zdrhol do kancelárie za úradníčkou Facúnovou, kde vyčkával ako to dopadne. V miestnosti ostali len poslanci a občania.
      Zrejme si   bude musieť toto divadielko  zopakovať aj so zapisovateľom a overovateľom, alebo  sfalšuje verejnú listinu? Isté je, že koná vedome a úmyselne a nebude môcť válať vinu ako obyčajne na  jeho "úradníčku omylníčku" P.Facúnovú.  Odignoroval aj napomenutia zástupcu starostu a poslanca, prečo nerobí zapisnicu a uznesenie,  takže  orgány budú mať tento krát ľahkú prácu.  
        Zo strany prítomných občanov bola znova nastolená  otázka, ktorá otriasa Brunovcami. Je to nedokončenie nájomných bytov vybranou firmou IP-Stadrex s.r.o. Drietoma. Najväčšia akcia za niekoľko desiatok miliónov zo štátnych a obecných financií. Byty nebudú v termíne 22 mesiacov dokončené,  hrozia penále! Ľudia ktorí sa na ňe dopredu dokonca skladali po 50 000 Sk, na zasadanie zasa neprišli, ako by sa báli.  
        Vec nakoniec miesto starostu, naozaj svojsky vysvetľoval poslanec Šutovský, ktorý bol vraj s poslancom Moravčíkom a starostom Močkom na rokovaní s firmou IP-Stadrex Drietoma. 
      Veľmi „odborne" tvrdil, že dôvodom nedokončenia nájomných bytov je „flustrácia a emigrácia“ čo v preklade malo asi znamenať „fluktuácia a migrácia „ čo  ich vraj vôbec nezaujíma a nariadili firme IP-Stadrex byty do 20.12.2007 dokončiť, odovzdať a basta. Pre tých ktorí odborným výrazom poslanca Šutovského nerozumejú to znamená, že výberovým konaním vybraná Firma IP- Stadrex s.r.o.  údajne  nemá kapacity ľudí, na dokončenie stavby. Uvidíme čo všetko ešte vypláva na povrch, po vyhodnotení kontroly Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý ju vykonal v máji 2007.
 
 

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930