Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Predaj za „korunu“, krádež alebo pomsta?

Predaj za „korunu“, krádež alebo pomsta?

O predajoch obecného majetku za korunu pre vyvolených sa toho popísalo už veľa. Určite nieje zákonné odpredať podvodom nejaký lukratívny obecný majetok za korunu. Ešte horšie je, keď obec majetok vlastníkom ukradne a potom ich núti, aby oň súťažili. U nás sa deje práve táto paródia na odpredaj za korunu. Starosta chce predávať vlastníkom zrúcaniny budov ktoré im podvodom "vydržal" a nechal zdevastovať. Po obci sa šíria mnohé nezmyselné fámy a je najvyšší čas povedať verejnosti pravdu a doložiť dôkazy.

Už asi piate takzvané zasadanie OZ rieši tento  „odpredaj akože obecného majetku“. Ide o staré  búdy,  „Baraky“, pozostatky ešte z čias  výstavby vážskeho kanála, ktoré ostali na súkromných pozemkoch. /Takzvané zasadania OZ píšem úmyselne, lebo to čo predvádza starosta D.Močko,  ako dehonestuje rozhodnutia poslancov,  sa podľa mňa môže diať naozaj len medzi nesvojprávnymi občanmi. /

        Tieto zrúcaniny stoja na súkromných pozemkoch, na listoch vlastníctva ich mali  E.Mašánoá, J.Mitošinka a L.Macháč.  Budovy sú v súčasnosti už  „obecné“ starosta si ich „vydržal“. Pozemky na ktorých stoja ,  patria stále uvedeným občanom, ktorí sa ich nikdy nevzdali.

 

Ako sa to mohlo stať?

Stalo  sa to nasledovne: „Neobmedzený panovník Brunoviec  Dušan,  ktorý tu vládne poddanému ľudu, podľa vlastných zákonov“   si zaumienil, že sa zmocní aj budov „Barakov“. Za komunizmu časť z nich  používali záhradkári v preklade predseda záhradkárov D.Močko,  nebohý S.Janíček a spol.      

         Majiteľom nič nepovedal, prišiel za notárom Mgr. Michalom Dzamkom   a požiadal ho aby spísal notárske osvedčenie o vydržaní týchto budov. Podľa  výpovede notára ktorú prikladám, aby bolo každému jasné,  ho Močko  podviedol. Povedal, že pôvodný vlastník s vydržaním súhlasí a je to s nim vybavené. Tento podvod  nebol dodnes  potrestaný, polícia a prokuratúra ho zahrala do autu a preto je vec v takomto stave!

 

 Čo hovorí zákon?

Podľa platných zákonov, základnou podmienkou „vydržania“  nehnuteľností je ich desaťročné užívanie. Samospráva vznikla v roku 1990. Vydržanie Barakov starosta vykonal tajne v r. 1997. Nebola teda dodržaná ani  základná podmienka 10 rokov užívania  o čom  starosta i notár museli  vedieť.  Do r. 1990  tu bolo MNV, čiže štátna správa. Vládla tu „vedúca sila komačov“. Súkromné vlastníctvo bolo potierané, občania nemohli svoj majetok slobodne užívať.  Každý vie, že obecná samospráva  nieje miestny národný výbor! Samospráva  je  úplne iný a podľa mňa veľmi blbý orgán,  ktorý tu vznikol v r. 1990 a pre to nikto nemôže dôvodiť, že keď za komunizmu malo v „nútenej opatere“ nehnuteľnosti MNV, obec ich môže v r. 1997 bez vedomia vlastníkov ktorí o ne bojujú  vydržať a prepísať na obec.  A vôbec, pre čo by mala obec resp. starosta Močko žiadať  budovy na cudzích pozemkoch, keď sú tu ich vlastníci a nechcú sa ich vzdať? Napriek tomu  ich starosta tajne „vydržiaval“ a podľa výpovede notára klamal. Tvrdil,   npr. že s vlastníkom L.Macháčom je to vybavené.   Takto podvodom sa stali „Baraky“ akože  majetkom obce Brunovce.  

 

Trestné oznámenia.

 

Vo veci podvodného vydržania a prepisu budov Barakov na obec,  boli podané trestné oznámenia. Spis  absolvoval „miestne príslušné divadlo“  na orgánoch v našom kraji,  kde je "močkizmus"  spravidla " v súlade so zákonom a vec nemožno vybaviť inak ako  zamietnuť, odložiť, alebo premlčať“.  Keď ale bolo  miestneho „súľadu so zákonom“ už plné zuby, podarilo sa  prostredníctvom prezidenta polície SR  prípad odňať a preveliť na políciu Slovnaft Bratislava vyšetrovateľovi npor. Jaroslavovi Trpínovi.  Dozorovanie ostalo na prokuratúre Nové Mesto n/V.  Na polícii Slovnaft Bratislava bola spísaná táto výpoveď notára Mgr. Mochala Dzamku, no ako vidno zbytočne a vec bola zasa vrátená miestne prílušnej.  

Dôkaz:  Výpoveď notára Dzamku na PZ.

Výpoveď jasne hovorí o nezákonnom vydržaní Barakov i o podvodnom vydržaní ubárskych nehnuteľností, na miestach kde sa teraz  odohráva ďalší veľký škandál s nájomnými bytmi,  kde sa firma  vybraná nezákonným výberovým konaním nakoniec vyparila. Nedorobenú bytovku sa vraj snažia za tohoto stavu odpredať  nejakému "ďalšiemu fanatikovi, ktorý nebude vnímať skutkový stav, rešpektovať  výsledky vyšetropvania PZ, prokuratúry - nevysporiadané vlastnícke práva občanov k nehnuteľnostiam na ktorých stojí.      

        Nikto v podstate nevie ani dodnes, ako polícia a prokuratúra zahrala do autu tento škandál s „močkovydržaniami“ i jasnú výpoveď notára. Mám za to, že  keby bola polícia a prokuratúra konala  v zmysle trestného zákona a trestného priadku, keby bola rešpektovala skutkový stav a všetky dôkazy bez ohľadu ktorá strana ich poskytuje,  keby boli veci  uvedené do  súľadu so zákonom a nie odsabotované, nemuseli by byť vlastníci barakov poškodení  z budov by neboli ruiny. Urbárstvo nemuselo byť rozkradnuté  a Močko by nemusel teraz hrať primitívnu hru  na vládcu, ktorý „vyhlasuje verejnú súťaž na odpredaj ukradnutého  a zdevastovaného majetoku“.   Dúfam, že dnešná polícia a prokuratúra už  bude mať konečne rozum a  zráta  všetky špinavosti v tejto veci!  

 

Predaj za korunu

 

    Obec v zmysle zákona obecnom zriadení 369/1990 Zb.  § 8  má obecný majetok zveľaďovať, zhodnocovať a vo svojej celkovej hodnote zásadne nezmenšený zachovať.

Dôkaz: Audio nahrávka - vracia  vlastníkom zdevastovaný majetok
/Audio súbory prehráva VLC Media player /

       Keď si teda starosta Močko myslel, že budovy ktoré „vydržal“ na cudzích pozemkoch sú už obecné, mal sa podľa tohoto zákona aj riadiť. Či  tento obecný majetok zveľaďoval, zhodnocoval a nezmenšený zachoval, netreba určite nikomu v Brunociach vysvetľovať. Každý vie, čo sa stalo za jeho vlády  s budovami. Tak sa o ne veľmi staral, že sú z nich  zrúcaniny.

Foto tu:

2.


Tak sa veľmi súdil s. p.Macháčom, že presúdil obci asi 25 000 Sk  a teraz sabotuje aj vrátenie takto znehodnoteného majetku, lebo vraj ide o nedovolený predaj, ktorý musí hlásiť ministerstvu,  NKÚ a dokonca prehlásil, že  aj Europskej Únii. „Určite  budú mať  na únii o Baraky veľký záujem“!

Dôkaz: audio nahrávka - predaj "Barakov" budú hlásiť na Europskú Úniu:  

 

      Poslanci OZ už jasne pochopili, že tento majetok len zaťažuje obec, poškodzuje majiteľov a nemôžu už „močkove pomsty a nezmysly“ poslúchať.  Odhlasovali  jeho odpredaj de-facto  vrátenie občanom za symbolickú korunu i kaď by im v podstate obec mala ešte poriadne zaplatiť aj za odpratanie ruín a škody ktoré im spôsobila.  Starosta ale uznesenia poslancov   ruší, falšuje ich rozhodnutia a svojvoľne vypisuje na ukradnuté zdevastované budovy na cudzích pozemkoch o ktoré sa obec nestará, verejné súťaže.

Dôkaz audio nahrávka- starosta falšuje rozhodnutia poslancov :


Dokument -uznesenie  poslancov OZ baraky

Dokument-starostaove verejné súťaže baraky


Vyhráža sa   kontrolou NKÚ,  na čo mu  prítomní i povedali, nech len príde,  je naozaj na čase, aby ti všetky zlodejčiny  konečne  poriadne  skontrolovali!

          Čo na to hovoríte? Podľa mňa zasa úplne ako u blbých na dvorčeku, resp.  ako v Brunovciach a v podobných obciach, kde vládnu miestni diktátori, hlúposť ľudí v „zmysle zákona a všeobecného dozoru“.  Už aby tu bola tá kontrola NKÚ,  keď si ju starosta  tak žiada! Nech riadne skontrolujú všetky verejné súťaže, všetok obecný majetok ktorý  Močko  bez verejnej  súťaže popredával, všetky verejné financie, groteskné rozpočty, záverečné účty, podvody s miestnymi daňami, ignorovanie protestov, prokurátora, okrádanie obce pokutami za nezmyselné konanie starostu, rozhadzovanie peňazí na zbytočné súdy, vyplácanie obecných advokátov, škandál s nájomnými  bytmi, štátnymi miliónmi aťď.  Naozaj tu je čo kontrolovať !!!

 

Na vedomie:  NKÚ

                    Okresná prokuratúra Nové Mesto n/V

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky.

Enter the word
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930