Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Rozprávka o kráľovstve Dušana veľkého

Rozprávka o kráľovstve Dušana veľkého

Zlatá bula Ondeja II. hovorí výslovne, že ide o novú úpravu vzťahov, kde jej cieľom bola snaha vymedziť práva kráľovských služobníkov i vo vzťahu k panovníkovi. "Kráľovi služobníci majú zrejme tieto práva upravené už sedemnásť rokov a dozor nad nimi drží nezávislá prokuratúra. Kráľ zavelí a služobníctvo odhailuje aj nos medzi očami bez toho, aby použili vlastný rozum a dozorujúca posvätí. "
Kráľovský služobníci Dušana veľkého,   dňa 19. decembra 2007   na zasadaní   o 17,00 hod. predviedli najväčší precedens v histórii ctihodnej samovlády na slobodnom Slovensku.   Schválili zmeny rozpočtu obce za r. 2007, ktorý nebol dodnes zákonne nikdy schválený a to bez toho, že by vedeli, čo vlastne schvaľujú. Všetci pokorne na príkaz kráľa Dušana veľkého a jeho dvornej dámy Gabiky z kancelárie, zdvihli ruky, „odhailovali“, zaviazali poddaných a basta. Dones nikto nevie konkrétne čo vlastne schválili, no dvorná dáma a kráľ to určite vedia a medlia si ruky ako im to pekne prešlo. Služobníctvo je zrejme spokojné s dobre vykonanej práce a myslí si že všetko to takto skončí. Ani odmenu za službu kráľovi za tento rok si nežiada , odhlasovali,   že si ju aj s kráľom nezaslúžia.  
Potom odhlasovali aj zvýšenie mnohých povinných desiatkov poddanými keď tvrdili že len za smeti a to bez verejného zhromaždenia poddaných, ktoré avizovali a bez toho, že by rešpektovali čo im povedal kráľovský kontrolór Milan. Že nesmú hlasovať, lebo desiatky v zmysle zákona 360/1990 Zb. v znení neskorších predpisov §9, nezverejnili na úradnej tabuli poddaným po dobu 15 dní a odignorovali aj ich písomne pripomienky doručené priamo samotnému kráľovi Dušanovi a jeho zástupcovi Jozefovi. za prítomnosti celej družiny. Jedna nová služobníčka Anna sa chcela nesmierne kráľovi zapáčiť. Zúfalo búšila a búšila, že podaných ktorým sa to nepáči treba  sťať, na exekúciu s nimi, lebo sa proti podvodom vzopreli a nechcú sa klaňať kráľovi v jeho protiústavnom konaní.          
Po dlhej trápnej pauze v zasadaní, keď bola nastolená otázka, aby Kráľ špecifikoval bod 6. zasadania „ úprava rozpočtu na r. 2007“ konkrétne o aké zmeny rozpočtu ide, čo to vlastne žiada schváliť, nevedel ani sám Kráľ, ani jeho kontrolór, ani nikto  služobníctvo odpovedať.  Nastalo hrobové ticho, kráľ tŕpol ako so dopadne a hlavný kontrolór kráľovstva Milan sa v zapätí stratil aj s kráľom   v útrobách kancelárie úradu. Po dlhšom čase priviedol kancelársku  služobníčku Gabikou, ktorá tu v napätí nezvykle do večerných hodín meditovala.  Tá služobníctvu vec riadne vysvetlila. Že to musia   schváliť, aby mohla slávnostne uzavrieť tento ďalší šťastný kráľovský   rok. 
Toto kráľovskému služobníctvu úplne stačilo, aby jednohlasne počtom všetkých 6 za,  svorne odhailovalo možno pravdu, možno najväčšie zlodejčiny a špinavosti v histórii kráľovstva o  použití  financií poddaných daňových poplatníkov za r. 2007.  
 
Toto sa deje v tejto rozprávke, v kráľovstve Dušana veľkého, no   Bohu žiaľ niečo podobné sa deje v ctihodnej samovláde nielen v tomto kráľovstve, ale mnohých ďalších kráľovstvách na Slovensku, kde zúri všeobecný dozor nad dodržiavaním zákonnosti, takzvaný jalový  zákon o obecnom zriadení 369/1990 Zb. v znení neskorších predpisov, za ktorého porušovanie nieje žiadny postih, zákon o rozpočtových pravidlách  a nekompletnosť a  rafinovanosť túžiacich  po moci a peniazoch.  Kde  sa trestná činnosť kráľov nakoniec prieťahmi v konaní hrá do autu a premlčiava. 
 
Dokedy ešte? Naozaj sa ešte nikto nehanbí?
Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930