Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Súd o základy samosprávy

Súd o základy samosprávy

V utorok 27.09. 2011 o 8.00h, sa na Okresnom súde v Novom Meste n/V rozhodne v historickom súdnom spore. Novinári, občania, ste pozvaní! Konečne celý štát uvidí, či na Slovensku zákon platí aj na novodobých kráľovsky platených starostov ktorí konajú trestne, alebo je to naďalej políciou a prokuratúrou chránená rasa. Či budú môcť aj naďalej falšovať verejné listiny ako sa im zachce, prenasledovať nepohodlných občanov ktorí sa opovážia na to upozorniť a či si budú môcť prikrádať na úkor daňových poplatníkov beztrestne, alebo pôjdu za trestné činy do basy, tak ako ostatní zločinci.
 

Dátum pojednávania:27.09.2011 08.00

Miestnosť:100/B

Súd: OKRESNÝ SÚD NOVÉ MESTO NAD VÁHOM

Úsek:Trestný

Spisová značka:1T/182/2008, IČS:3508010200

Predmet:Obžaloba

Obžalovaní:Dušan Močko

- § 352 odsek 1 Trestného zákona číslo 300/2005 Zbierky zákonov v znení zákona číslo 650/2005 Zbierky zákonov

 Sudcovia:JUDr. Ivan Pavlovič

 

Ide o ďalšie súdne pojednávanie s bývalým starostom Dušanom Močkom, nesporne najznámejším priekopníkom „štátom chránenej samovlády“ na Slovensku, ktorý začal s divokým konaním hneď po vzniku samosprávy v r. 1990. Vyhodil siedmich zvolených poslancov, nasadil si podvodom miesto nich svojich samozvancov bez mandátov, začal s podvodným výberom daní, vyplácaním neschválených odmien, pomstami  a dehonestujúcimi exekúciami voči nepohodlným občanom.  Tu to všetko začalo!

Náš štát veci zistil, ale  nezasiahol! Cynicky si strieľal so zákonnosti, strieľal si z občanov a dokázal ponižujúce bezprávie pod honosným názvom samospráva, udržať až do súčasnosti. Vďaka tomu sa táto rakovina rozrástla do množstva obcí na Slovensku a vystupňovala  do obludných rozmerov. Dnes už vieme, že protesty prokurátora,  finančné, daňové kontroly,  účtovné audity,  ktoré odhalia šafárenie s financiami daňových poplatníkov,  funkcia hlavného kontrolóra, komisia pre ochranu verejného záujmu,  ba dokonca ani  nútená správa nič neznamenajú, viď npr. nútená správa v  Zemianskej  Oľči. Inými slovami povedané,   my vyvolení samosprávcovia  môžem verejne podvádzať,   kradnúť vaše peniaze,  nič sa nám nestane a vy občania poslúchajte,  na Vás platia zákony,  lebo je  tu "demokratický členský  štát" a ľudské práva!? 

 Ako vidieť žiadna doterajšia Vláda nemala skutočný záujem o demokraciu , presadenie zákonnosti  v takzvanej samospráve. Len plané reči, odlupovanie občanov nefunkčným zákon o obecnom zriadení bez sankcií ,  zákonom o prokuratúre bez povinnosti a rečami,  že občania sú na vine,  lebo sa vraj  nechcú podieľať na kontrole samosprávy. A čudujete sa? Občiansky aktivisti dvadsať rokov strkajú všetkým doterajším predstaviteľom nášho štátu hrozné príbehy zneužívania moci v samospráve, píšu podnety,  vyzývajú posielajú im ich cez obrazovky televízorov priamo do ich príbytkov a oni  nič, majú stále nepriestrelné belmo na očiach.     

V Brunovciach sa krčah o dvadsiatich rokoch podnetov  už  nalomil. Bolo by veľmi správne,  keby sa   Brunovcami  tento zverský, nespravodlivý systém   rozložil a naši vládcovia hore,  by sa konečne zobudili a prestali balamutiť ľudí,  že najdemokratickejšia je samospráva bez mantinelov a zodpovednosti.  

Nedávno v prvom kole, bol samovládca Močko po dvadsiatich rokoch divočiny „trošku odsúdený“ za falšovanie uznesenia o obecných peniazoch. Ani neviem akým zázrakom sa to podarilo. Zrejeme nepriestrelným zdokumentovaním,  dôkazmi a normálnym postupom niktorých zodpovedných  ľudí. Chytili ho na tom, čo tu bola dlhoročná „ pracovná metóda“. Dostal, ale  Bohu žiaľ, až  do „výslužby“, zákaz výkonu verejnej funkcie a pokutou 3000 Eur. Keď ju nezaplatí, 150 dni basy. Zatiaľ mu ale žiadny zákaz nevadí.  Naďalej aj po nových voľbách "úraduje"  aj so svojou následníčkou, starostkou a podnikateľkou Júliou Masárovou a jeho pôvodnou úradníčkou Gabrielou Facúnovou na obecnom úrade. Ľudia sa pohoršujú, no týmto osobám  to vôbec  nevadí! Keď som ich tu náhodou našiel, nasledovalo vulgárne nadávanie. Z prvého rozsudku si teda Močko, zrejme nič nerobí.

Po zamietnutí jeho odvolania Krajským súdom v Trenčíne nasleduje v utorok 27.09.2011 o 8,00h na Okresnom súde v Novom Meste nad Váhom ďalšie hlavné pojednávanie a to za ďalšie falšovanie verejnej listiny uznesenia OZ o predaji takzvaných obecných nájomných bytov, postavených na ukradnutých urbárskych pozemkoch, dvom súkromníkom a obžaloba o odmenách k jeho platu, ktoré si nadeľoval v pohode na divoko. Ide teda o ďalší obdobný trestný čin, za ktorý je už raz odsúdený. Svedkovia boli už vypočutí.  

Predpokladá sa, že toto už nebude len „jemné súdne pohlazení“, ako v prvom kole. Určite je načase riadne klepnúť novodobým grófom po prstoch. Bude to najzrozumiteľnejšia a najúčinnejšia „novela zákona o obecnom zriadení č. 369/1990 Zb. v znení neskorších predpisov “ keď budú samosprávni zbojníci niesť zodpovednosť za svoje podvodné konanie, lebo v mnohých obciach ich trúfalosť prekročila všetky hranice. Ľudia z toho strácajú vieru v elementárnu zákonnosť a spravodlivosť orgánov činných v trestnom konaní a to je zle! Tento zvrhlý režim zrejme nieje náhoda, ale rafinovaný zámer temných síl ryžujúcich zo samosprávy. Znechutiť občanov a urobiť si z nich poslušné stádo oviec a baranov, ako za komúšov. Vládnuť im cez miestnych chránených prominentov a  tajnými kanálmi cez rôzne Euróske fondy  a podnikateľské mafie,  ryžovať  od obcí povinné percentá  za víťazné projekty a skupovať ich majetok. 

27.9. 2011 sa o jednom takomto samovládcovi rozhodne. Ja verím, že tento dehonestujúci stav sa musí raz prelomiť. Keď nie iné,  tak bieda určite  donúti  ľudí zaujímať sa, ako o nich novodobí grófovia požierajúci svojimi kráľovskými výplatami podstatnú časť ich daní rozhodujú.  Ako zneužívajú ich peniaze, obchodujú s ich obecným majetkom, zvýhodňujú bez kontroly svojich vyvolených a riešia si na úkor najslabších,  svoje podnikateľské záujmy a plnia svoje večne nenažraté peňaženky!!!

Vážená vláda, možno bude neskoro a v tom čase tu už bude ďalšie Grécko!!!

 

Juraj Kukla člen správnej rady ZOMOS

 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930