Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje

Navigace

Nacházíte se zde: Úvod / Vzdávam sa funkcie poslanca !

Vzdávam sa funkcie poslanca !

Na zasadaní OZ Brunovce 30.06.2009 sa vzdal verejne, pred svedkami do zápisnice svojej funkcie poslanca Martin Prosňanský . Na úradnú tabuľu bola onedlho vyvesená sfalšovaná zápisnica podpísaná dvomi známymi osobami a uznesenie podpísané jedným známym zástupcom starostu, kde táto kľúčová záležitosť tohto zasadania úplne absentuje. Sú nepoučitelní, arogancia nepozná medze, pokračujú v doterajších šľapajách ?

Zákon o obecnom zriadení bol na základe Brunoviec,  po fraške ktorú, predviedol Dušan Močko v r. 1991 novelizovaný. Močko sa vtedy verejne na zásadní  OZ vzdal aj s dvoma poslancami mandátu a zanedlho to popieral a chcel ďalej vládnuť,  ako by sa nič nestalo. NRSR na základe jeho vzdania sa vypísala nové voľby, no on vládol so samozvancami ktorých si podvodne pasoval za poslancov  hlava nehlava. Právny štát Slovensko za toto ukážkové zneužívanie verejnej funkcie nevyvodil žiadnu zodpovednosť ale naopak,    občanov ktorí sa postavili v zmysle ústavy SR  na odpor proti odstraňovaniu demokratických práv  a odmietli platiť podvodné miestne  dane nechal pokojne exekuovať. 

 Čo hovorí zákon o obecnom zriadení ?

                                                                  § 25  zákona 369/1990 Zb.

     Mandát poslanca obecného zastupiteľstva zanikne vzdaním sa len vtedy, ak vzdanie sa bolo urobené ústne do zápisnice alebo písomne; pri písomnom vzdaní sa mandátu jeho účinky nastávajú doručením obecnému úradu. Vzdanie sa mandátu nemožno vziať späť.  

 

         Poslanec Prosňanský sa vzdal na zasadaní, priamo do zápisnice,   verejne a dobrovoľne. Postavil sa a všetkým prítomným a zapisovateľovi prehlásil:  „Vzdávam sa funkcie poslanca “  a dodal, že na tomto zasadaní ešte ostane. OZ bolo následne aj upozornené, že to musí byť písomne v zápisnici. Takéto vzdanie podľa zákona nie je možné vziať späť, inak by bol  z.č.  369/1990 Zb.  úplná o fraška a nefunkčný zdrap papiera. /Čo podľa doterajšieho diania, "stále jalových protestov prokurátora"  samozrejme aj  je,  lebo v Brunovciach nejde o samosprávu v zmysle zákona 369/1990 Zb. v znení neskorších predpisov, ale akési podivné ,nasilu udržované kráľovstvo divočiny“ . /    

          Zapisovateľ ktorý zapísal zápisnicu bol poslanec  Igor Moravčík. Je poslancom od r. 1990, čiže zákon  o obecnom zriadení musí dokonale poznať. Spísal čo sa mu zachcelo, no takú  „bezvýznamnú záležitosť“  vzdanie sa poslanca OZ Brunovce, záhade vynechal. Obdobne je to aj s uznesením, ktoré podpísal zástupca starostu   Jozef Čaňo, lebo starosta je údajne chorý.  Zrejme niekomu nepasuje vzdanie sa poslanca Prosňanského  do  nových kariet.  

         Sledujme ako sa zachová poslanec, ktorý sa právoplatne vzdal svojho mandátu  priamo do zápisnice,  na zasadaní OZ v zmysle zákona o obecnom zriadení  č. 369/1990Zb. v znení neskorších predpisov  §  25 a ako ohodnotí ďalšiu sfalšovanú zápisnicu a uznesenie vyvesené na tabuli pred úradom  za účelom správoplatnenia prokuratúra.   V každom prípade sa už nedá použiť doterajšie otrepané  zaklínadlo, že  „úradníčka p. Facúnová sa pomýlila pri prepisovaní zápisnice“  !!!

        Za pozorné sledovanie verejnosťou stojí aj fakt,  

že totožným   poslancom,  obvineným uznesením Pv 606/08-7,  prokurátor 21.1.2008  podmienečne zastavil trestné stíhanie  pre prečin falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny uznesenia OZ o rozpočte za r. 2007 a  záverečnom účte za r. 2006 § 352 odst. 1 Tr. zákona  s podmienkou na jeden rok.

 Rozpočty, záverčné účty, VZN,   protety prokurátora,  ich beztrestné ignorovanie,   falšovanie verejných listím sú v Brunovciach dlhé roky  pracovnou metódou,  ktorú kopírujú rôzne podobné samosprávy na Slovensku.    

    Uznesenie o  podmiečnom zastavení trestného stíhania  Pv 606/08-7 za falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny rozpočtu obce za r. 2007 a záverečného účtu za r. 2006 je tu:

 

 

 

   

 


 

Navigace
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červen 2022 »
červen
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930